Heino Merilaine üritab koroonat elus hoida: Mulle on see südameasi

Heino Merilainele on noppinud ohtralt autasusid. FOTO: Erakogu

Heino Merilaine on 83aastane sporditegelane, kes väärikast east hoolimata pakatab siiani energiast ja jõuab veel nii mõndagi korda saata. Tema eest vedada on Eesti koroonamängu liit ja eakate avahoolduskeskuses laua- ja osavusmängude klubi. Härra käib kooriski laulmas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teenekas spordihing võtab siinkirjutaja kodus vastu ja ulatab laia naeratuse saatel terekäe. Ehkki tema mind ei mäleta, mäletan mina teda väga hästi: veerandsada aastat tagasi toonases Kalurihallis põnnina alatasa patseerides ja palli taga ajades jäi see blondide bakenbardide kandja hästi meelde. Kui ma toona ei teadnud, miks ta oli alati samal ajal platsis kui minagi, siin nüüd tean: juhataja oli.

Pikema jututa juhatab ta mu esimesse tuppa ja hõikab elukaaslasele Ruthile, et too kohvi tulele paneks, sest juttu jätkuvat kauemaks. Seesamune töötuba, kus asub arvuti, meenutab spordimuuseumi: mitu kappi on igasugu karikaid, medaleid ja muid vimpleid tulvil. Kappidest kougib teenekas spordimetoodik välja veel kaustad, mis on täis sporditulemusi ja -kokkuvõtteid, kiituskirju ja mida kõike veel. Uhkusega näitab ta neid mulle ja poetab muheldes mokaotsast: “Mõni on kogunenud.”

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto