Sisukord
Uudised
Postimees

Väikepruulijatel tasub võistlusõlu käima panna

2 min lugemist
Pernaueri käsitööõlu. FOTO: Mailiis Ollino

Eesti väikepruulijate liit kuulutab taas välja õllepruulimise võistluse, mille raames selguvad riigi parimad käsitööõlled.

Pruulimisvõistlus toimub tänavu kolmandat korda. Korraldaja, Kilingi-Nõmmest pärit Sulev Linnu hinnangul on konkursi tase iga aastaga tõusnud ja hea meel on näha, et Eesti õllekultuur edeneb.

“Julgustan kõiki kodupruulijaid end proovile panema ja oma töid konkursile tooma. Paljud praegused käsitööõlle pruulikojad on alustanud just kodus pruulimisest,” ütles Lind. 

Lind soovitab huvilistel alustada ettevalmistustega juba praegu. “Tasub üle vaadata, kas on midagi sobivat võistluseks juba olemas või mõlgub mõni hea õlleretsept mõttes. Retseptide koostamise ja pruulimise plaanimisega võiks juba pihta hakata, sest keerulisemate õllede tegu võtab mitu kuud,” selgitas korraldaja. “Mai lõpuks tuleb esitada hindamiseks igast võistlusõllest kuus pudelit.”

Linnu sõnutsi annab võistlus hea võimaluse katsetada ja huvitavaid maitseid kokku sobitada ja enda õlut ülejäänud pruulijate omaga võrreldada. “Kodupruulijad on kindlasti kursis, kust saab kõik vajaliku hankida: kohalikest pruulipoodidest või  veebist. Tuleb vaid panna fantaasia tööle ja töötada välja põnev retsept, mis iseloomustaks enda maitse-eelistusi,” jagas ta soovitusi. 

2018 aastal esimest korda toimunud käsitööõllede hobipruulijate võistlusel saavutas esikoha pikka aega tegutsenud tuntud kodupruulija, Pärnust pärit Margo Samorokov, kes sai toona auhinnaks koduseks õlleteoks mõeldud uhke Bullet Brew minitehase.

Mullu osales konkursil 34 kodupruulijat, kes esitasid kokku 44 võistlustööd. Õllesid laekus Pärnumaaltki. Parimaks kuulutati  Aare Laanmetsa doppelbock Ükssarv John, mis sai kiita täidlase tumeda karamelli ja leivakooriku maitse eest, mis kohtunike hinnangul oli stiilipuhtalt tasakaalus. Võitja sai auhinnaks ametliku 2000-liitrise pruuli oma võiduõllest. Lahjemate ehk alla seitsmeprotsendise kangusega õlledest tunnistati võitjaks Tarmo Tederi kuusevõrsetega pruulitud käsitööõlu Metsaline.

Hobitegijate pruulimiskonkursil on kaks võistlusklassi: kuni seitsmeprotsendise ja üle seitsmeprotsendise alkoholisisaldusega õlled. Lisainfot konkursi kohta leiab väikepruulijate liidu kodulehelt.

Võitjad kuulutatakse välja Eesti väikepruulijate festivalil 3.–4. juulil. 

Seotud lood
    21.02.2020 24.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto