Pärnu tõkkesprinter jõudis Eesti absoluutrekordi lähedale, Sai püstitas taas tippmargi

Keiso Pedriks (sinises).
Keiso Pedriks (sinises). Foto: Marko Mumm

Kui Eesti kergejõustiku meistrivõistluste avapäev tõi Pärnumaale kaks medalit, siis teisel lisandus kolm.

Avapäeval 60 meetri sprindis isikliku rekordi (6,79) jooksnud ja Eesti meistritiitli noppinud 19aastane Pärnu spordikooli ja SK Altiuse välejalg Henri Sai startis täna 200 meetris. Kui eile õnnestus tal pealinlasest Ken-Mark Minkovskist kiirem olla, siis täna tuli leppida teise kohaga. Minkovski võidutses 21,47ga, pärnakas sai kirja 21,58. Mõlemale tähendas see isiklikku tippmarki: varem olid meeste rekordid 21,72 ja 21,80.

Vägevalt esines 25aastane pärnakas Keiso Pedriks, kes 60 meetri tõkkejooksus võidutses isikliku rekordi 7,78ga. See on ühtlasi Eesti sisemeistrivõistluste tippmark ja kõigest 0,02 sekundit nõrgem kui Tarmo Jallai Eesti absoluutrekord.

Meeste kaugushüppes pälvis suvepealinlane Rain Kask 7.17ga hõbemedali. Võidumees Hans-Christian Hausenberg hüppas 7.59. SK Altiuse esindaja Kaspar Arusalu oli 6.46ga viies.