Pärnumaal ei tuvastatud ööpäevaga ühtki uut nakatunut

Ühelgi Pärnumaa elanikul ei tuvastatud ööpäeva jooksul uut koroonaviirust.

FOTO: Tairo Lutter

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 864 COVID-19 testi, millest protsent ehk 11 proovi osutusid positiivseks. Ühelgi Pärnumaa elanikul ei tuvastatud ööpäeva vältel uut koroonaviirust.

COVID-19 tõttu suri viimase ööpäevaga neli Kuressaare haiglas ravil viibinud patsienti: 60- ja 72aastane mees ning 78- ja 86aastane naine. Eestis on COVID-19 tõttu elust lahkunud 19 inimest.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 129 inimest (55 naist ja 74 meest), kellest 14 on juhitaval hingamisel.

Eestis on tehtud 21 866 testi, nendest 1108 ehk viis protsenti on osutunud positiivseks. Nendest 38 protsenti on Saare ja 31 protsenti Harju maakonnast.

Seoses riigis väljakuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku.

Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ja hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates iga üksikjuhtu. Lõpuni peab viima plaanilise tegevuse, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Tagasi üles