Sadama korvpallimeeskonna pikk võiduseeria katkes viimase sekundi viskest

Pärnu Sadam on Rakvere Tarvale kaotanud kaks mängu järjest.
Pärnu Sadam on Rakvere Tarvale kaotanud kaks mängu järjest. Foto: Marianne Loorents

Pärnu Sadama korvpallimeeskond sai Eesti-Läti ühisliigas hooaja neljanda kaotuse, kui jäi võõral väljakul 84:86 alla Rakvere Tarvale.

Heiko Rannula hoolealused juhtisid kolmandal veerandajal 55:40 ja näis, et suvepealinlased teenivad kerge võidu.

Paraku pöördus mäng täielikult ja kolm minutit enne matši lõppu juhtis Rakvere omakorda seitsmega. Siis sopsas Märt Rosenthal kaks kolmest ja tõi pärnakad minut enne lõppu vaid punkti kaugusele. Rakvere vastas korviga ja pääses kolmega ette, ent soomlasest mängujuhi Edon Maxhuni ülikauge kolmene tõi 16 sekundit enne mängu lõppu tabloole viigi.

Rakverele tagas võidu üleplatsimehena 28 silma kogunud Kristaps Gluditis, kelle tabava viske järel jäi mängu lõpuni vaid 0,9 sekundit.

Sadam oli enne tänast võitnud kuus mängu järjest.

Pärnul oli täna 12 mängijast rivis vaid kaheksa: eemale jäid nii Robert Valge, Lauris Blaus, Kasper Suurorg kui Mihkel Kersalu. Maxhuni kogus Pärnu parimana 19 silma. Kirves lisas 18 punkti ja 14 lauapalli, Linards Jaunzems 17 silma ja 14 lauapalli ning Rosenthal 15 punkti.

Sadam langes pärast kaotust Eesti alagrupis Kalev/Cramo järele teiseks. Kolmapäeval mängivad pärnakad uuesti Rakverega, sedapuhku suvepealinnas.