Sadama kossutiim sai finaalturniiri eel üllatuskaotuse

Pärnu Sadam kaotas sel hooajal TalTechile esimest korda.
Pärnu Sadam kaotas sel hooajal TalTechile esimest korda. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Sadama korvpallimeeskond mängis tähtsate matšide eel põhiturniiri eelviimase mängu, kui sõitis nädala viimasel päeval külla TalTechile.

Heiko Rannula andis Eesti-Läti ühisliiga finaalturniiri eel puhkust koondislastele Märt Rosenthalile ja Mihkel Kirvesele. Teisalt ei otsustanud tänane kohtumine midagi: Pärnul oli tabeli teine koht kindel, TalTechil pole järgmisel nädalal Riiga finaalturniirile asja.

Sadam võitis suureskoorilise esimese veerandi silmaga (27:26), ent leidis end poolajapausiks seitsmepunktisest kaotusseisust (43:50). Ehkki TalTech tabas viskeidki hästi, andis Kirvese ja Rosenthali puudumine Pärnu mängus tunda.

Kolmanda veerandaja alguseski oli Sadama mäng rabe ja vastane kontrollis lauavõitlust. Teises pooles tegid pärnakad kolme minutiga 8:0 spurdi, ent ülikoolimeeskondki ei jäänud vastust võlgu ja juhtis enne otsustavat perioodi kuuega (65:59).

Pärnu tegi viimasel veerandajal Edon Maxhuni juhtimisel nelja minutiga vahe tasa (70:70), ent mängu lõpus oli kindlam kodumeeskond, kes võitis 85:80. Ehkki Sadam mängis kahe põhimeheta, võib matši liigitada üllatuskaotuse alla: Pärnu tegi hooaja ühe nigelamatest partiidest.

See oli Pärnu ja TalTechi vahel tänavu viies matš, eelmised neli oli võitnud Sadam.

Pärnu 80 punktist pea poole viskasid Maxhuni ja Linards Jaunzems. Soome mängujuht kogus 30 minutiga 24 punkti ja kuus söötu, Läti pikk lisas 33 minutiga 14 silma ja 11 lauapalli. Küll tegi duo suvepealinna tiimi 20 pallikaotusest 13. TalTechi resultatiivseimaks osutus Indrek Kajupank 23 punktiga.

Finaalturniiri avab matš Läti kolmandaga

8.–11. aprillini toimuval Eesti-Läti ühisliiga kuue meeskonna finaalturniiril osaleb mõlemast riigist kolm tiimi. Põhiturniiri võitjad – Tallinna Kalev/Cramo ja Riia VEF – pääsevad otse poolfinaali. Neljapäeval algavates veerandfinaalides madistavad Pärnu ja BK Ogre ning Rapla ja BK Ventspils.

Sadama esimene vastane Ogre lõpetas Lätis põhiturniiri 14 võidu ja 11 kaotusega, ent kaotas laupäeval viimases põhiturniiri matšis viimsel kohal paiknevale Läti ülikoolile (64:73), kellele see oli alles hooaja neljas võit. Pärnu kogus põhiturniiril 17 võitu ja seitse kaotust.

Finaalturniiri lahingud mängitakse formaadis ühest mängust parim. Juhul kui Pärnu võidab Ogret, lähevad pärnakad laupäevases poolfinaalis vastamisi VEFiga.

Eesti medalimängudel tuleb vastu viimane

Viimane Eesti liiga põhiturniiri mäng toimub Pärnu 17. aprillil, kui madistatakse taas TalTechiga. Pärast seda algavad Maarjamaa tšempionaadi medalimängud. Seal saab Cramo seitsme satsi seas otse poolfinaali, teisena lõpetav Pärnu mängib veerandfinaalis põhiturniiri viimase ehk Tallinna Kalev / TLÜga, kellel praegu on kolm võitu ja 23 kaotust. Eesti liiga play-off’id mängitakse kahe võiduni.