Vainu tõrjus penalti, kuid Pärnu kaotas ikkagi

Eesti jalgpallimeistrivõistluste seitsmendas voorus pidi Pärnu linnameeskond tunnistama täna Mai kunstmuruväljakul Tartu JK Tammeka 0:1 paremust.

Lahtises ja tasavägises mängus olid esimesel poolajal paremad võimalused pärnakatel, kuid väravani ei jõutud.

Teist poolaega alustas paremini Tammeka ja 56. minutil õnnestus tartlaste poolkaitsjal Kevin Rääbisel lükata pall Pärnu puuriluku Hendrik Vainu selja taha.

Tammekal oli võimalus eduseisu mängu lõpus kasvatada, kui Tartu meeskond teenis 80. minutil 11 meetri karistuslöögi. Õnneks tõrjus Vainu Tauno Tekko löödud penalti.

Pärnu meeskond jätkab turniiritabelis kümne meeskonna seas kolme punktiga eelviimasel kohal. Pärast tänast vooru tõusis tabeliliidriks Nõmme Kalju 16 punktiga. Teiseks tõusis punkti vähem kogunud Tallinna FC Levadia. Tammeka jagab Tallinna Infonetiga kolmandat-neljandat kohta.

Järgmisel laupäeval mängib linnameeskond Narvas sealse Transiga.