Raido Keskküla

Eesti U21 koondis kaotas neljapäeval Pärnu Rannastaadionil EM-valikmängus Rootsile 0:3.

Kuigi mängu alguses oli Eestilgi võimalusi, lõi esimese värava Rootsi, kui nurgalöögist tulnud palli suunas väravasse Filip Dagerstål. Poolaja lõpus suutsid rootslased veel kord nõelata, kui 44. minutil oli täpne Muamer Tankovic. 53. minutil lõi värava Rootsi noorim mängija, Inglismaal Sunderlandis palliv 17aastane Joel Asoro.

Võiduga asus Rootsi valikgruppi juhtima, olles seni kogunud 21 punkti. 20 punkti on koos nii Hispaanial kui Horvaatial. Valikgrupi teises pooles enam muutusi ei tule: neljanda koha saavutab Gruusia, viienda Eesti ning kuuendaks jäi San Marino.

Eestit ootab ees veel üks valikmäng, kui esmaspäeval, 10. oktoobril mängitakse võõrsil Hispaaniaga, Rootsi vastane on viimases voorus Horvaatia.