Toomas Kivimägi: Kontekst on sama tähtis kui tekst

Toomas Kivimägi
Toomas Kivimägi,
Pärnu linnapea

Sõnad “Kontekst on niisama tähtis kui tekst ” kuuluvad ei kellelegi teisele kui ajalehe Postimees auväärt nõukogu esimehele Mart Kadastikule. Õiged sõnad. Pärnu Postimees ajakirjanik Teet Roosaare isikus nii ei arva. Just seetõttu olen sunnitud jällegi tegema parandusi tema kirjutises (vt “Volikogu vaidles tuliselt põhimääruse üle“, PP 18.05).

Linnavalitsus tegi tõepoolest ettepaneku, et fraktsiooni liikmete arv võiks olla praeguse viie asemel neli. Sellele järgnesid süüdistused, et me tegevat seda IRLi pärast ja nende ettepanekul. Muutsime seisukohta ja tegime ettepaneku, et neljaliikmelise fraktsiooni võimalus rakendub pärast järgmisi kohalikke valimisi. Majanduskomisjon jäi viie juurde ja nii hääletas volikogugi. Nüüdseks on aga Pärnu Postimees uue etteheitega laual, seekord, et miks me seda ei teinud.

Nauditavaks peab ajakirjanik etteastet, mis ei saanud ühtegi toetushäält. Kas ta soovib show’d või sisulist ja asjalikku arutelu? Roosaar soovib show’d, pole kahtlust.

Jutt on Ago Kalmeri majanduskomisjonis tehtud ja seal toetuse saanud ettepanekust, mille järgi linnavolinikud ei tohiks kuuluda äriühingute juht- ja kontrollorganitesse. Nauditavaks ei sega etteastet nimetamast isegi asjaolu, et see ettepanek on vastuolus põhiseadusega. Peaasi, et nalja saab. Volinikud, eranditult kõik, said sellest kenasti aru ja ühtegi toetushäält see ettepanek ei saanud, küll aga tunnustuse ajakirjanikult.

Kivimägi kiitis Viisitamme? Vastab tõele. Aga mitte Mart Viisitamme hirmude eest, mida Roosaar leheveergudel vahendas, vaid volikogu liikmete “laual” olnud põhimääruse teksti sisulise toetamise eest. See, mida Viisitamm kritiseeris, ei käinud üldse volikogus arutuse all olnud teksti kohta, küll oli ta rahul teksti lõppversiooniga.

Viisitamm oli oma sõnavõtu aegsasti tellinud ja ta ei raatsinud seda ette kandmata jätta, mis sest, et see ei olnud enam suures osas asjakohane. Aga põhiline, et kritiseeris ja sellest piisas ajakirjaniku armastuse ja leheruumi võitmiseks.

Mina ei ole tunnustanud Peeter Saunperet ega Viisitamme eksimustele tähelepanu juhtimise eest. Seda au ei saa ma endale võtta. Olulisim arupärimise kontekstis: see, et linnavalitsuses registreeritakse aastas üle 22 000 kirja, millest vaid 50 pole saanud vastust tähtajaks, ei ole kirjutamist väärt. See on 0,2 protsenti ehk 1000 kirjast kaks ei saa vastust tähtajaks ning see on väga hea tulemus. Mõistagi ei ole need 50 inimest rahul, ja õigustatult, aga üksikjuhtumite kõrval tuleks näha suurt pilti, mille järgi hinnanguid anda.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadvolikogu
Samal teemal
VABA AEG
maaelu
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE