Tänasest sõidavad Pärnu linnabussid uue sõiduplaani järgi, muutunud on nii bussiliinid, nende marsruudid, peatuste läbimise kellaajad kui ühe peatuse asukoht.
Pärnu bussidel uued numbrid, marsruut ja väljumisajad
Busside liininumbrid ja marsruut on avaldatud artikli juures. Nendega võib tutvuda ka linnavalitsuse infovoldiku, linnavalitsuse kodulehe ja veebikülje www.bussipark.ee abil.
Kõik väljumisajad on ainult internetis
Keerulisem on lugu peatuste läbimise kellaaegadega, mida veel kõikides peatustes pole. Kui te neid ei leia, vaadake veebikülge www.bussipark.ee. Linnavalitsuse infovoldikus on ainult kaheksa peatuse väljumisajad.
Tänasest on muutunud Ülejõe suunas viiva Teatri peatuse asukoht, mis varem oli Laial tänaval ja nüüd ümber nurga Vee tänaval kaupluste Petersport ja Leopold ees. Tallinna maantee ja kino Mai ees asuvaid peatusi on kavas augustikuus pikendada, seni pole seda teha jõutud.
Täiesti uued peatused on pandud Rääma tänava algusesse ning Uus-Sauga ja Rõugu tänava ristmiku, Lina ja Savi tänava ristmiku ning Raba ja Savi tänava ristmiku juurde. Need on ootekojata peatused.
Mööda Riia maanteed sõidab iga 20 minuti järel liini nr 14 buss. Varasemaga võrreldes on põhierinevuseks see, et buss ei sõida mitte Mai, vaid Papiniidu tänava ja Riia maantee kaudu. Koidula gümnaasiumi ja Teatri peatuses kohtub liini nr 14 buss liini nr 6, 10 või 19 bussiga.
Mööda Karja tänavat sõidavad liini number 6, 10 ja 19 bussid. Varem käis liini nr 10 buss Tammsaare puiestee kaudu, nr 19 liini buss enam Sauga alevikku ei sõida. Kõik kolm bussi sõidavad tunniajase intervalliga, kuid graafik on seatud nii, et kolme peale tuleks intervalliks 20 minutit.
Tammsaare puiestee ja Mai tänava kaudu sõidavad liini nr 15, 16 ja 17 bussid. Nr 17 liini buss sõidab varasemast erinevalt, minnes läbi haigla juurest ja suundudes Niidu tänava kaudu Savi tänavale, läbides sarnaselt varasema sõiduplaaniga Kuldse Kodu peatust. Intervallid on üksikult 60 ja kokku 20 minutit.
Peale seitsme põhiliini on käigus hulk abiliine ja 28. augustist alustavad õpilasliinid.
Selleks, et ühelt bussilt tulijad jõuaksid teisele, on loodud kolm kohtumispeatust: Koidula gümnaasium, Kino Mai ja Teater/Tallinna maantee. Ülejõele sõitmiseks tuleb bussi vahetada Peterspordi ja Leopoldi poe ette kolivas Teatri peatuses ja kesklinna sõites enne silda Tallinna maanteel.
Kohtumispeatus tähendab, et kaks bussi peavad peatuses olema üheaegselt. Varem jõudnu ootab teise ära, mõlemat pidi saab ümber istuda.
Ootekojad seisavad kasutult mujal
Eile pärastlõunal oli Peterspordi ja Leopoldi poe ette toodavas Teatri bussipeatuses kolm peatuseposti. Ei ühtegi pinki ega prügikasti, rääkimata klaaspaviljonidest, mis oktoobrikuust alates postimaja ees ja Koidula pargi servas kasutult seisavad. Koidula pargi juures asuva hüljatud bussipeatuse kõrval oli isegi hulk sõidutee poole keeratud pinke, mida uues bussipeatuses vaja võiks minna.
Nii uues kui vanas Teatri peatuses puudus info, millal bussid uuest peatusest sõitma hakkavad. Nonstopi kioski kõrval asuvas peatuses olid väljas vanad väljumisajad, Peterspordi ees uusi väljumisaegu ei olnud.
Kõikides Pärnu bussipeatustes võis eile näha peatusetähiseid, millele olid kirjutatud vanad liininumbrid. Majandusosakonna teede peaspetsialisti Jaak Kanniste sõnade järgi oli liininumbreid kavas muuta ööl vastu tänast.
Ootekojaga bussipeatustes oli üleval uus sõiduplaan ja vana polnud enam kusagil näha. “Huvitav, kes see inimene oli, kes uued plaanid üles pani ja vanad maha võttis? Eile bussijaamas inimesed imestasid, et buss ei tule ju sel kellaajal. Võinuks vanad plaanid ka üles jätta,” rääkis Veeparadiisi peatuses seisnud naine.
Ootekojata bussipeatustes polnud infot ei uute ega vanade väljumisaegade kohta. Linnavalitsuse avalike suhete nõuniku Maria Murakas-Ollo teatel hakatakse väljumisaegu sisaldavaid infotorusid ootekodadeta peatustesse paigaldama teisipäeval.
Neljapäeva pärastlõunal R-kioskitesse saadetud linnavalitsuse infovoldikud olid eile paljudes kioskites otsas.
Toimetusel õnnestus see ennelõunal muretseda ainult Rüütli tänava R-kioskist, bussijaama R-kioskites olid infovoldikud lõppenud.
Nonstopi kioskis oli müüja nõus infovoldikut andma ainult neile, kes kuupileti ostavad.
Täna peaks linnavalitsuse jagatav teatmik jõudma 18 200 Pärnu postkasti.
Uued bussiliinid
Liin nr 1 iga päev
Metsamajand – Merimetsa – Papiniidu – Riia mnt – Vana-Pärnu
Liin nr 1a-I iga päev
Metsamajand – Merimetsa – Mai – Karja – Linakombinaat – Oja – Vana-Savi – Oja – Tammsaare – Mere
Liin nr 1a-II tööpäevadel
Kesklinn – Karja – Mai – Papiniidu – Haigla – Oja – Karja – Mai – Papiniidu – Niidupark – Papiniidu
Liin nr 2 tööpäevadel 28. augustist 21. juunini
Mere – Riia mnt – Rääma tn – Niidupark
Niidupark – Rääma tn – Riia mnt – Papiniidu – Koidula gümnaasium
Liin nr 3 iga päev
Tallinna mnt – Riia mnt – Mai – Papiniidu – Raeküla raudteejaam – Raeküla kool
Liin nr 4 tööpäevadel
Metsamajand – Merimetsa – Papiniidu – Haigla – Oja – Lina
Liin nr 5 iga päev
Kesklinn – Uus-Sauga – Laeva – Vana-Sauga – Laeva – Uus-Sauga – Teater – Vana-Pärnu – Kesklinn
Liin nr 6 iga päev
Koidula gümnaasium – Mai – Karja – Uus-Sauga – Laeva – Vana-Sauga
Vana-Sauga – Laeva – Uus-Sauga – Karja – Mai – Papiniidu – Koidula gümnaasium
Liin nr 7 tööpäevadel 28. augustist 21. juunini
(Tammiste raudteejaam –) (Papiniidu –) Haigla – Oja – Tammsaare – Veeparadiis (– Mere), (– Koidula gümnaasium)
(Koidula gümnaasium –) (Mere –) Veeparadiis – Tammsaare – (Uus-Sauga –) Oja – Haigla
Liin nr 8 tööpäevadel 28. augustist 21. juunini
(Metsamajand –) Koidula gümnaasium – Mai – Tammsaare – Linakombinaat – Raba – Savi – Kuldne Kodu – Raba – Oja – Haigla – Papiniidu – Koidula gümnaasium (– Metsamajand)
Liin nr 9 tööpäevadel 28. augustist 21. juunini
Mere – Karja – Vana-Pärnu
Vana-Pärnu – Vana-Sauga – Laeva – Uus-Sauga – Tammsaare – Kuke peatus – Riia mnt – Oja – Haigla
Liin nr 10 iga päev
Koidula gümnaasium – Mai – Karja – Vana-Pärnu
Vana-Pärnu – Karja – Mai – Koidula gümnaasium
Liin nr 11 iga päev
Sauga alevik / Lõo – Teater – Vana-Pärnu
Liin nr 13 iga päev
Tammiste aiand – Haigla – Oja – Vana-Sauga – Kalurihall
Liin nr 14 iga päev
Metsamajand – Merimetsa – Papiniidu – Riia mnt – Oja – Haigla
Liin nr 15 iga päev
Tallinna mnt – Tammsaare – Mai – Papiniidu – Raeküla raudteejaam – Jõekalda (– Silla tehnoküla)
(Silla tehnoküla –) Jõekalda – Raeküla raudteejaam – Papiniidu – Mai – Tammsaare – Tallinna mnt
Liin nr 16 iga päev
Tallinna mnt – Tammsaare – Mai – Papiniidu – Tammiste aiand/lasteaed
Liin nr 17 iga päev
Tallinna mnt – Tammsaare – Mai – Papiniidu – Haigla – Niidu – Savi – Kuldne Kodu – Raba – Savi – Niidu – Haigla – Papiniidu – Mai – Tammsaare – Tallinna mnt
Liin nr 17a tööpäevadel
Mere – Papiniidu – Ehitajate tee – Rabahall
Rabahall – Ehitajate tee – Papiniidu – Koidula gümnaasium
Liin nr 18 iga päev
Teater – Tallinna mnt – Savi tn – Raba tn – Rääma tn – Jaama tn – Tammiste raudteejaam
Liin nr 19 iga päev
Koidula gümnaasium – Mai – Karja – Tallinna mnt – Lõo
Lõo – Tallinna mnt – Karja – Mai – Koidula gümnaasium
Liin nr 21 tööpäevadel
Koidula gümnaasium – Mai – Tammsaare – Tallinna mnt – Sauga alevik – Hüntali
Hüntali – Sauga alevik – Tallinna mnt – Tammsaare – Mere
Liin nr 23 iga päev
Bussijaam – Lennujaam
Andmed: Pärnu linnavalitsus