Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tihemetsas tuleb seenepidu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: PP

“Sügis”, “seened” ja “keskkonnaharidus” on kolm siduvat sõna seenepeol, mille ettevalmistused on alanud Tihemetsas Pärnumaa kutsehariduskeskuse Voltveti koolituskeskuses ja mis toimub 13.–15. septembrini.

Kolmepäevase seenenäituse koostavad Tihemetsa metskonna abimetsaülema ja seenemaailma tundja Ivi Hiie juhendamisel aianduse ja metsamajanduse õpilased, koolituskeskuse ja metskonna töötajad.

Kavas on ehitusseminar “Puidu seen- ja mardikakahjustuste tõrje ja esmased taastustööd”, seenelaborid üldhariduskoolide õpilastele, taimevaipade töötuba, seeneretked metsa, kodukokkade valmistatud seeneroogade maitsmine, retseptide vahetamine.

Kilingi-Nõmme muusikakooli õpilased annavad näituse viimasel päeval Voltveti mõisa saalis tunnise kontserdi, õpilaste omaloomingulistes palades väljendub sügismeeleolu ja kõlavad seenelaulud.

Läinud sügisel toimus Tihemetsas esimene seenefestival, avapäeval pandi välja 244 kodumetsadest leitud seeneliigi näidist, neist harukordseim leid oli kuningšampinjon.

Tagasi üles