Käsitööettevõtjaid oodatakse koolitusele

Karin Klaus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Käsitöö.
Käsitöö. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Eesti rahvakunsti ja käsitöö liit, Eesti tekstiilikunstnike liit ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kutsuvad käsitööettevõtjaid osalema kahepäevasel koolitusel “Emotsionaalne müügikeskkond”.


Koolitus toimub kuues maakonnas, Pärnus Nooruse majas 24. aprillil ja 22. mail.



Eesmärk on edendada käsitööettevõtjate erialateadmisi ja -oskusi ning tutvustada inspireerivaid müügilahendusi. Teemad on näiteks müügikeskkond, tootearenduse ideed, müügiprotsessi väärtustamine.



Õpetama tulevad disainerid ja praktikud Kadi Pajupuu, Monika Järg, Merle Suurkask, Kaire Jakobson ja Urmas Puhkan.



Pärnumaa rahvakunsti- ja käsitöökeskuse kuraator Eeva Talts selgitas, et koolitus on mõeldud kõigile, kes kas põhi- või kõrvaltööna tegelevad käsitööalase ettevõtlusega.



“Tihti ei oska käsitöölised oma loomingut atraktiivselt pakkuda,” seletas Talts. “Toote teeb palju huvitavamaks selle päritolu lugu. Miks on kasutatud just neid värve või vanaemade mustreid? Samuti on oluline kauba eksponeerimine ja kaunilt pakendamine. Koolitus annab uut infot, kuidas paremini oma toodangut turustada ja loomingut arendada. Aastakümneid on heegeldatud kenasid pitslinakesi, aga tänapäeval sellest enam ei piisa, vaja on värskeid ideid.”



Taltsi sõnutsi võiks Pärnumaal olla senisest palju rohkem käsitöökauplusi, kuna turiste huvitab tihti just meistri enda töökojast ostetud looming või selle valmimise protsessi jälgimine.



Turismiarendajad võiksid käsitöölistega tihedat koostööd teha, sest Eestis veel tavalised maatööd kangakudumine, villakraasimine ja sepatööd on mujal Euroopas võrdlemisi eksootilised.



Kultuurkapitali abiga valmis hiljuti infoleht “Ring ümber käsitöö Pärnumaal”, kus kaardil on ära toodud kõik endast teada andnud kohalikud käsitöömeistrid, -ettevõtjad ja -seltsid. Samasugused kaardid on tehtud mitmes teiseski maakonnas ning need annavad hea ülevaate nii käsitööhuvilistele turistidele kui kohalikele.



Koolitusest 80 protsenti rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Koolituse maksumus osalejale on 500 krooni, vaja on registreeruda vähemalt nädal enne koolituse algust aadressil eeva.talts@mail.ee või helistades 5645 3401 (Eeva Talts).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles