Pärnu vutinaiskond lõi 103 väravat

Pärnu jalgpalliklubi naiskond kindlustas tänavuse meistritiitli juba üle-eelmisel nädalal kohtumises FC Levadiaga. Pildil pärnakate poolkaitsja Kaire Palmaru. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnu jalgpalliklubi naiskond sai Eesti meistriliigas järjekordse võidu, alistades tšempionaadi viimases voorus Tartus Tammeka 4 : 0.

Juba üle-eelmises voorus neljanda järjestikuse meistritiitli kindlustanud pärnakad läksid Margarita Žernosekova kahest väravast ja Anastassia Morkovkina tabamusest poolajavileks 3 : 0 juhtima. Teisel poolajal sai jala valgeks veel Olga Ivanova.

Pärnu jalgpalliklubi naiskond kogus 17 mänguga 49 punkti. Pärnakad ei kaotanud tänavu kodustel meistrivõistlustel ainsatki kohtumist – 16 mängus saadi kirja võit, ühes kohtumises tehti viik Tallinna Levadiaga.

Täna ületas Pärnu naiskond tabelis ka 100 värava piiri. Hooaja jooksul sahistati vastaste väravavõrku 103 korral, enda puurist nopiti vaid kuus palli.

Meistrivõistluste resultatiivsemaks mängijaks oli Anastassia Morkovkina, kes toimetas palli väravasse 34 korral. Väravalööjate pingerea kolmas on 28 tabamusega Žernosekova.

Meistriliiga teise koha pälvis 35 punktiga Tallinna Flora ja pronksi FC Levadia, kes kogus 30 punkti.

Meistriliiga kaks paremat naiskonda kohtuvad omavahel ka karikafinaalis, mis toimub kolmapäeval, 23. oktoobril Tallinnas A.Le Coq Arenal.

Sel kolmapäeval sõidab Pärnu naiskond Saksamaale Wolfsburgi, et pidada UEFA naiste meistrite liiga 1/16-finaali korduskohtumine. Esimese mängu võitsud sakslased 14 : 0.