iDeal kampaania

Kohus hakkab vaagima rõdu kaudu korterites vargil käinud mehe süüd

Pärnu maakohus.

FOTO: Urmas Luik

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis kohtu ette Läti kodaniku, keda süüdistatakse rõdu kaudu korterites vargil käimises.

Janist (46) süüdistatakse selles, et mullu 15. oktoobrist kuni 12. novembrini tungis ta valdavalt rõduukse lahtikangutamise teel Pärnus 20 korterisse, millest varastas peamiselt väärisehteid, mõnel korral raha ja alkohoolseid jooke. Kahel korral ei õnnestunud vargal korterisse tungida, kuna tema tegevust märgati.

Pärnu politseijaoskonna menetlusteenistuse vanem Lennart Pulk ütles, et Pärnut, eelkõige Mai ja Papiniidu tänava kanti, tabanud rõduuste ja alumiste korruste akende kaudu sissemurdmised tekitasid kaaslinlastes ärevust.

„Pärnu politseijaoskond võttis nende varaste tabamise üheks oma prioriteetidest ja vargad õnnestus pärast ühte järjekordset halbade kavatsustega külaskäiku Pärnusse nii-öelda kuumadel jälgedel tabada. Oleme tänulikud kaaslinlastele, kes oma tähelepanekuid politseiga jagasid. Meie ühine pingutus kandis vilja ja nüüd on kohtu otsustada, milliseks meeste karistus kujuneb,“ lausus Pulk.

Prokurör Merry Tiituse sõnutsi ulatub Janise poolt varastatu väärtus süüdistuse kohaselt kokku üle 48 000 euro. Süüdimõistmisel süstemaatiliste sissetungimisega varguste eest võib kohus mehele määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Selle kriminaalasja eelistung toimub Pärnu maakohtus homme.

Kuritegudele kaasaaitamise eest sai kokkuleppemenetluse korras juba karistuse Martinš (42), kes sõidutas Janist korduvalt Pärnusse ja ootas teda kokkulepitult parklates.

Pärnu maakohus mõistis prokuröri taotlusel Martinšile aastase tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga.

Tagasi üles