Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Inspektoritele on vesi paksem kui veri

3 min lugemist
Operatsioon on vajalik selleks, et paadid istuksid aastate pärastki merelt tulles kalakoorma raskuse all sügavalt vees. FOTO: Leili Tuul

“Number kuuskümmend, avamere mõrd, üle kolme meetri,” annab Pärnumaa keskkonnainspektsiooni nõupidamisteruumi üles seatud staabi lauale asetatud raadiosaatja raginal informatsiooni, millest vaid asjassepuutuvad täpselt sotti saavad.

Tellijale

Neid asjassepuutuvaid on palju. Käimas on suurim kalastajate ja püügivahendite kontroll, mida siinmail nähtud. Kaks päeva kestvaks operatsiooniks “Liivi lahe kevad 2015” on oma jõud ühendanud keskkonnainspektsiooni inspektorid üle riigi, veterinaar- ja toiduamet ning politsei- ja piirivalveamet. Kokku pealt poolesaja ametniku.

Mitte et kohalikel inspektoritel oleks raske oma küla mehi kontrollida ja korrale kutsuda, sellist hirmu keskkonnainspektsiooni Pärnumaa büroo juhataja Alvar Vallau selgitusel pole. “Inspektorid on meil nii kanged, et kui vaja, teevad oma isale ka trahvi ära,” kinnitas ta.

03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto