Liiklusmõrvar Mikk Seger alustas Murru vanglaga kohtuteed

Mikk Seger kohtuotsust kuulamas.

FOTO: Ants Liigus

Kolme hukkunuga liiklusõnnetuse põhjustamise eest vanglasse sattunud Mikk Seger kaebas Murru vangla kohtusse, sest pidas talle määratud distsiplinaarkaristust ülekohtuseks.

Murru vangla määras Segerile (24) distsiplinaarkaristusena noomituse, sest noormees helistas tänavu 18. aprilli õhtul kell 19 vangla esimese osakonna telefonilt ajal, kui see polnud lubatud. Seger polnud noomituse määramisega nõus ja esitas Tartu halduskohtule kaebuse, milles palub vangla käskkiri tühistada.

Halduskohus arutas kaasust neljapäeval ning langetab otsuse 17. novembril.

Tunamullu detsembri keskel määras Pärnu maakohus Segerile seitsme aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, kuid arvestas sellest maha tema vahi all oldud kuus kuud. Lisakaristusena võttis kohus Segerilt juhtimisõiguse, mis laieneb kogu põhikaristuse kandmise ajale ning mida kohaldatakse ka kolme aasta jooksul pärast põhikaristuse kandmist. Menetluskuludena mõistis kohus Segerilt välja 69 174 krooni ja 60 senti.

Hiljem ei muutnud Segeri karistust ka ringkonnakohus ega riigikohus.

Süüdistuse järgi kihutas purjus Seger 2006. aasta 13. augustil kella 21.30 ajal Hondaga Pärnu poolt Rakvere suunas ning põrkas Vändra lähedal kokku peateele keeranud Chrysleriga.

Chrysleris olnud 18aastane rallisõitja Tauri Jürioja, tema sisekaitseakadeemias õppinud 22aastane vend Siim Kivisild ja 24aastane Raino Kullamaa hukkusid.

Politsei uurimisandmetel polnud Chrysleri juhil võimalik kokkupõrget vältida, sest auto oli jõudnud vasakpöördelt juba oma sõiduritta, kui suure kiiruse tõttu vastassuunavööndisse kaldunud Honda sellele otsa põrutas.

Lisaks süüdistatakse Segerit purjuspäi autojuhtimises 2005. aasta 11. detsembril Tartus Väike-Tähe tänaval, siis tabati mees Volkswagen Golfi roolist.

Kuna Seger oli varem samalaadse rikkumise eest väärteokorras karistatud, algatati kriminaaluurimine ja noormees saadeti kohtu ette.

Paraku jõudis ta veel enne protsessi algust taas purjuspäi autorooli istuda ning Pärnumaal üliraske õnnetuse põhjustada.

Tagasi üles
Back