Filmiõhtul räägivad eestlased elust Keenias

Film näitab Kibera slummi elu Keenias.

FOTO: promo

Neljapäevasel dokumentaalfilmiõhtul Pärnu kohvikus Versus näidatakse sel nädalal arengukoostööteemalist filmi "Sul on õigus teada", mis näitab Kibera slummi elu Keenias Nairobis.

Teemat on kommenteerima kutsutud Keenias sündinud ja kasvanud Andreas Ragen Ayal, ETV ajakirjanik Priit Kuusk ja MTÜ Mondo juht Johanna Helin.

Kibera slumm on üks Aafrika suurimatest slummidest, mille elanikel aitavad MTÜ Mondo vabatahtlikud juba mitu aastat luua uusi sotsiaalseid ettevõtteid ja algatusi. Nii toimus sel sügisel "Teeme ära!" Keenia variant "Let´s do it Kenya!".

Filmis kirjeldatakse kuut sotsiaalset algatust, mida veavad eest väikesed kohalikud organisatsioonid, kes kirjeldatud tegevustega püüavad muuta oma elukoha nägu.

Tegemist on Kibera slummi miljonilise kogukonna tagasihoidlike liidritega, kes seal elavad ja töötavad. Neil on vähe ressursse ja vahendeid, kuid neil jagub talenti. Nii näiteks toodavad nad oma ajalehte ja peavad raadiokanalit, samuti kasutavad kunsti õpetamaks konfliktide lahendamist rahulikul viisil.

Tasuta filmiseanss ja kohtumine algab Ringi tänaval asuvas kohvikus kell 19.

Tagasi üles