Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mõrvatud Eesti sõjamehed jäidki tundmatuks

2 min lugemist
Randivälja külast 70 aastat hiljem välja kaevatud eesti sõdurite säilmed maeti Tori kalmistul ühishauda kirstudesse, mille asetasid paika Kaitseliidu Pärnumaa maleva liikmed. FOTO: Urmas Luik

Kuus sõjaväerohelise katteriidega väikest kirstu täitsid eile Toris Eesti sõjameeste mälestuskiriku altari esise, et saada sängitatud kalmistule sümboolsel päeval, 10. detsembril kui rahvusvahelisel inimõiguste päeval.

Tellijale

Neis kirstudes lebavad kuue tundmatu Eesti sõduri säilmed, mis kaevati välja läinud aasta suvel Tori vallas Randivälja külas. Ajendiks Randivälja külaseltsi käsutusse jõudnud Paul Raudsepa käsikirjaline meenutus, mis tema surma järel ilmus raamatuna “Pulma Pauli pajatused 1924–1958”.

Üks seik meenutab 23. septembrit 1944 ja tekitas kohalikes suurt huvi. See on kirjeldus, kuidas Pulma talu elutoas istujad arutasid, mis elust saama hakkab, ja nägid aknast lähenevat sõjaväekolonni.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto