Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kilingi-Nõmmest viib õhuliin elektri Riia linna

2 min lugemist
Pärnu maavanema kabinetti kiirustasid esmaspäeval Kilingi-Nõmme - Riia kõrgepingeliini rajamisega seotud Pärnu ja Viljandi maakonna ning Eleringi esindajad, viimaste hulgas saabus planeerija Triin Lepland. FOTO: Urmas Luik

Kilingi-Nõmme saab jälle otseühenduse Riiaga, ainult et mitte nii nagu vanadel headel aegadel, mil sealt võis sõita bussi ja rongiga Läti pealinna, vaid kõrgepingeliini kaudu.

Tellijale

Rajatav 330kilovoldine kõrgepingeliin Kilingi-Nõmme – Riia TEC-2 on osa naaberriikide Eesti ja Läti vahelisest kolmandast ühendusest ja Balti riikide ühtsest elektrivõrgust. Ettevõtmine läheb maksma 170 miljonit eurot, üle poole rahast annab Euroopa Liit. Maksumusse on arvestatud kõrgepingeliini väljaehitamine Harkust, mis jõuab Sindi kaudu Kilingi-Nõmme ja jätkub sealt Viljandi–Tartu suunal.

Eestis läheb AS Eleringi tellimisel valmiv ja talle kuuluv 100 meetri laiuse koridoriga kõrgepingeliin Kilingi-Nõmmest alates 13,9 kilomeetrit, jõudes Abja vallas Raamatu külas Läti piirini. Sealt edasi peavad plaanima ja ehitama kõrgepingeliini lätlased, ühisrajatise valmimise tähtaeg on 31. detsember 2020, seega on aega viis aastat.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto