Sisukord
Uudised
Postimees

Pärnus otsitakse võimalusi lennuvälja säilitamiseks ja arendamiseks

1 min lugemist
Pärnu lennujaam. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnus käib juba mitu kuud koos töörühm, mida selle liikmed omavahel Pärnu lennuvälja päästekomiteeks kutsuvad. Päästekomitee teeb tööd selle nimel, et lennuväli suvepealinnast ei kaoks, vaid lennurada ja terminal saaksid uuendatud ja Pärnus oleks võimalik maanduda ka suurematel lennukitel. Praegu teenindab lennuväli vaid Kihnu ja Ruhnu reise.

Reedel istus päästekomitee järjekordselt koos, et teha kokkuvõtteid sellest, millega juba hakkama on saadud ja mis veel tegemist vajab. Aega pole enam eriti palju, sest märtsis peab olema valmis otsus, kas Pärnusse üldse on lennuvälja vaja. Kui otsus tuleb positiivne, peavad olema läbi kaalutud ka kõik järgnevad sammud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Asja võetakse väga tõsiselt. Hankega leiti Rootsi firma, kes hakkab Pärnu lennuvälja taristut üle vaatama ja sellele hinnangut andma.

Nendeks eeltöödeks on arvestatud 35 000 eurot, sellest 10 000 saadi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt, ülejäänu tuleb aga Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuselt, kust kuulub komiteesse kaks inimest.

Seotud lood
    21.02.2020 23.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto