Pärnakad näitasid lõunanaabrite õppusel tõelist taset

Nädalavahetusel toetas Kaitseliidu Pärnumaa maleva suurune üksus edukalt lätlasi Zemessardze 27. pataljoni õppusel Wenden 2016.

Erinevalt eelmisest aastast keskendus Lätis Rauna ausula vahetus läheduses toimunud harjutus tänavu konventsionaalsele sõjapidamisele. Fookuses olid põhiliselt viivitus- ja kaitselahingud ning dessanditõrje.

Pärnumaa maleva üksuse ülema lipnik Kristjan Pahki sõnutsi valmistas kõige suuremaid raskusi info vahetamine, millest tulenevalt olid kaitseliitlased tihtipeale sunnitud üksinda vastaste ülekaalukate jõudude edenemist pidurdama. Tänu maastiku iseärasustele ning eestlaslikule jonnile tuldi sellega edukalt toime.

"Hoolimata keelebarjäärist ja mõneti lahknevatest arusaamadest taktikast läks meil hästi," arvas lipnik Pahk. "Meile oli see õppus väärtuslik kogemus, mis aitab koostööd lõunanaabritega paremini organiseerida."

Koostöö süvendamise vajaduse tõi välja õppuse peakorraldaja kolonelleitnant Rolands Molniks. Ta avaldas lootust, et naabrite väljaõppeürituste külastamine muutub aina tihedamaks. Tugev alus selleks on olemas.

Zemessardze 27. pataljonil on plaanis osaleda Pärnumaa maleva sügisesel jaopatrullvõistlusel Sookoll ja loomulikult Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna suurõppusel Orkaan, mis tänavu toimub Läänemaal.

Wenden on Zemessardze 27. pataljoni iga-aastane suurõppus, millest Pärnumaa maleva kaitseliitlased on osa võtnud paar korda. Tänavuse harjutuse tegi meie vabatahtlike riigikaitsjate jaoks erilisemaks tõik, et Läti relvavendade korraldatud väljaõppest võtsid osa ka Taani Kodukaitse võitlejad.

Tagasi üles