Tehnoülevaatajad astusid kohtu ette

Lauri Habakuk
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Illustreeriv foto.
Illustreeriv foto. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Teisipäeval toimus Pärnu maakohtus eelistung, kus viis meest on saanud süüdistuse seoses korruptsiooniga sõidukite tehnoülevaatusel. Kriminaalasja istungid algavad 11. aprillil.

Lääne ringkonnaprokuratuur on esitanud neljale mehele kriminaalsüüdistuse ametialases võltsimises, neist ühele ka altkäemaksu võtmises. Samuti on prokuratuur esitanud süüdistuse altkäemaksu andjale, 50aastasele Arvo Tafinovile.

Süüdistuse kohaselt vormistasid Tehnilise Ülevaatuse OÜ endine juht, 50aastane Ardo Laaneväli, 48aastane Alari Arro, 30aastane Taavi Sempelson ja 53aastane Urmas Kähär mullu septembrist novembrini Pärnus asuvas tehnoülevaatuspunktis mõõtetulemusi, olgugi et nad kõiki sõidukeid ei kontrollinud. Muu hulgas kasutasid mehed mõõtetulemustega manipuleerimiseks ja mittekorras sõidukite normipäraste kontrolltulemuste saamiseks teisi autosid.

Nii sai õiguse liikluses osaleda vähemalt kümme tehniliselt mittekorras sõidukit, nende hulgas kaks traktorit, veok ja sõiduauto järelhaagis.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Annely Ermi teatel andis Tafinov Laaneväljale kahe sõiduki ebaseadusliku tehnilise korrasoleku kinnitamise eest meelehead. Pärnu Postimees kirjutas tänavu 30. juunil, et tehnoülevaatuspunkti juhi meele tegi heaks kaks kuuspakki õlut.

Prokurör Küllike Kask rõhutas, et tehniliste vigadega sõidukid ohustavad kõiki liiklejaid mistõttu ülevaatuse läbimine on äärmiselt oluline. “Mingil juhul ei tohiks liiklusesse pääseda mittekorras sõidukid, ülevaatuse tegijate selline käitumine on absoluutselt taunitav ja vastutustundetu,” toonitas Kask.

Karistusseadustiku järgi karistab kohus ametiisikut dokumendi võltsimise või võltsitud dokumendi väljaandmise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Kui ametiisik nõustub oma seisundit ära kasutades vastutasu eest vara või muu soodustusega, võib kohus karistada teda rahalise karistuse või kuni viie aasta vangistusega. Samad võimalikud karistused kehtivad altkäemaksu andmise puhul.

Erm tõi näiteks, samalaadses kohtuasjas jõudis nädala eest otsusele Tartu maakohus, kus kokkuleppemenetluses sai karistuse kaks endist tehnoülevaatuse töötajat.

Kolmes altkäemaksu võtmise episoodis süüdistatud 69aastasele Reinule mõistis kohus aastase tingimisi vangistuse aastase katseajaga. 24 korda altkäemaksu võtnud 24aastane Steve sai karistuseks kahe aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistuse kahe aasta ja kuu pikkuse katseajaga.

Teisipäeval Pärnu maakohtus arutama hakatud kohtuasja kriminaalmenetlust juhtis Lääne ringkonnaprokuratuur. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles