80 kooli õpilased genereerivad Pärnus äriideid

Pärnu Koidula gümnaasiumis toimub sel nädalavahetusel Eesti esimene õpilasfirmade alustamise üritus Hakkaton, millele on oodatud 80 gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilast üle Eesti.

FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Pärnu Koidula gümnaasiumis toimub sel nädalavahetusel Eesti esimene õpilasfirmade alustamise üritus Hakkaton, millele on oodatud 80 gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilast üle Eesti.

48 tunni jooksul aitavad rahvusvahelise kogemusega disainerid, turundajad, müügigurud, tehnikaasjatundjad ja ettevõtjad koos Eesti koolides ettevõtlusõpet suunava programmi Junior Achievement (JA) vilistlastega leida õpilastel jätkusuutlikke äriideid, moodustada nende elluviimiseks meeskonnad ja teha esimesed kiired sammud, et oma toote või teenusega klientideni jõuda.

Ürituse mentorite nimekirjast leiab sellised tuntud ettevõtjad nagu Sten Tamkivi, Yrjö Ojasaar, Kristel Kruustük ja Jaanus Kase. Hakkatoni korraldab endisi õpilasfirmade tegijaid koondav vilistlasorganisatsioon JA Alumni Estonia.

JA Alumni Estonia ühendab JA Eesti programmide vilistlasi ja teisi ettevõtlikke noori, kes ettevõtlust õpetavate ja tutvustavate ürituste abil muudavad Eesti noori ettevõtlikumaks.

    Tagasi üles