Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sirje Potisepp: Toidupoe tagaruumides käibivad ebaausad võtted

3 min lugemist
FOTO: PP

Tarbija ei aima, kuidas tegelikult kujuneb tema kodupoe kaubavalik ja miks ühtäkki ei ole seal enam temale harjumuspäraseks saanud toodet. Loogiline oleks ju arvata, et tootel ei jagunud ostjaid ja seepärast võeti see müügilt. Kuid alati ei ole lood paraku nii.

Tellijale

Konjunktuuriinstituudi mullune uuring näitas, et suur osa Eesti toiduainetööstuse ettevõtetest on puutunud kokku ebaausate kauplemistavadega. Sama on kinnitanud toiduliidu liikmete seas tehtud küsitlus. Kusjuures kaubandusketid käituvad väga erinevalt.

Nii ei ole toidutootjatele võõrad olukorrad, kus kauplusekett ei loobu toote müügist halbade müüginumbrite pärast, vaid muudel põhjustel. Toidutootja avastab end ühtäkki olukorrast, kus kaupmees lubab maksta toote eest vähem kui algul kokku lepitud, seda isegi tagasiulatuvalt. Iga väiksemagi tarnehäire eest trahvitakse tootjat ebaproportsionaalselt suure summaga: kui kaup hilineb 15 minutit, võib pood selle eest trahvi küsida 3000 eurot.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto