Auto tagant kargas välja lehm

Lilleturg Indias. Kunstnikke tõmbas kaugele maale uudishimu ja soov kogeda midagi sellist, mida Euroopas ei ole.

FOTO: Lilli Tölp

Kunstnikud Mai Sööt ja Lilli Tölp elasid Indias. Killukese oma kogemusest tõid nad tagasi ja panid näitusesaali kõigile vaatamiseks.

Tellijale

Tölp elas enne Indiasse minekut Indoneesias ja oli veendunud, et järjekordne Aasia riik teda enam millegagi ei üllata. Ta eksis. “Indias on ikka mitu korda kaootilisem see liiklussüsteem. Seal ongi nii, et auto tagant kargab välja lehm ja sa pead selleks valmis olema,” meenutas Tölp. Sööt esialgu ahhetas Tölbi motorolleri tagaistmel: “Kuidas see võimalik on?” Kuu aja pärast istus temagi juba rolleri seljas. Sõit ühistranspordiski on seal palju ekstreemsem kui Eestis. Tölp jutustas, kuidas tal kord oli tarvis rongiga Punest Delhisse sõita, aga pileteid ei saanud. “Lõpuks seisime leti taga ja ütlesime, et andke meile ükskõik mida,” rääkis Tölp. Sõidupiletid said naised kätte, kuid kohe öeldi, et kohti ei ole. Nii magaski Tölp esimese öö põrandal. Reis kestis paar–kolm ööd.

Kui alguses tundus Indias motorolleriga liigelda Mai Söödile (tagaistmel) hirmutav, siis kuu aja pärast istus temagi juba esiistmel.

FOTO: Mai Sööt

Tagasi üles