Sisukord
Paberleht
Postimees

Pärnumaa supluskohtadest ühes vohavad bakterid

2 min lugemist
Teavet suplusvee kvaliteedi ja reostuse kohta saab avalike randade infotahvlitelt ja terviseameti kodulehelt. FOTO: Gertrud Alatare

Viimane Pärnumaa supluskohtade veekvaliteedi kontroll näitas, et tundlikel ja nõrgema immuunsüsteemiga inimestel tasuks Rääma väliujulas ettevaatlik olla.

Tellijale Tellijale

17. juulil võetud proovide järgi ulatus eelmainitud supluskohas sooleenterokokkide hulk veidi üle normi. “Piirnormi pole ületatud palju, kuid kuna bakterid võivad põhjustada seedetrakti haigusi, tuleks vältida vee allaneelamist. Ettevaatlikud peaksid olema eelkõige tundlikud ja nõrgema immuunsüsteemiga inimesed,” rõhutas keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Aune Annus-Urmet. “Võimalik, et praeguseks on vee kvaliteet juba paranenud, ent siiski tasuks suplemisel olla ettevaatlik.”

Vee vastavust nõuetele määratakse kahe näitaja – sooleenterokokkide ja Escherichia coli bakterite hulga ja visuaalse kontrolli alusel. Nimetatud bakterid on tavalised nii inimeste kui loomade soolestikus. Mida rohkem leidub vees neid kaht bakterit, seda suurem on tõenäosus, et seal elab halbu mikroorganisme.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto