Sisukord
Paberleht
Postimees

Peoleivad küpsesid Paadremal juubeliks

2 min lugemist
Paadrema külaseltsi esinaine Margit Merila jagab leivatainast vormidesse, teda aitab majaperenaine Kristel Metsniit. FOTO: Mailiis Ollino

Paadrema külakeskuse vast valminud köögis küpsesid leivad, mis on täna kodukandipäeval peolaual. Juuretise tõi ja taina segas külaseltsi esinaine Margit Merila, keda aitas majaperenaine Kristel Metsniit.

Tellijale Tellijale

Merila mõõtis kindla käega parajad tainaportsud leivavormidesse ja rääkis, et juuretise sai ta seitse aastat tagasi line-tantsu treeningul ühe Audru kandi naise käest. Leivaalget on ta säilitanud siiani ja jaganud neile, kes küsinud. Tema leib küpseb ahjus täpselt tund ja kümme minutit, siis on see valmis, koorik hea ja krõbe.

Aga me ei sõitnud Pärnust 60 kilomeetri kaugusele Paadremale leivaõpituppa, vaid vaatama külaseltsi kingitust kogukonnale Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks. Täna õhtul avab Merila külakeskuse otsaukse, paneb trepile punase vaiba ja palub lusikate-nugade-kahvlitega kaunistatud linti lõikama Varbla vallavanema Kaido Selbergi ja ehitaja ehk AS Decora Ehituse esindaja.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto