Andri Arula: Kes aitab luua ühiskonnas tugevamat turvatunnet?

Palgad, mis ei motiveeri, ei ahvatle politseinikuks õppima ja nii kannatab siseturvalisus.

FOTO: Mailiis Ollino

Postimees vahendas nädala algul lugejaile, et peagi seisab vananev Eesti silmitsi uue probleemiga. Politseinikke hakkab tulevikus nappima sedavõrd, et vajaliku arvu korravalvurite säilitamiseks on tarvis muuta seadust (“Vana­neva Eesti uus probleem: lähiaastatel tuleb politseinikest puudus kätte”, Hanneli Rudi, PM 26.03).

Tellijale

Olukord olevat juba nii katastroofiline, et seaduse muutmata jätmisel minevat lähiajal pensionile 1000 politseinikku. Eelisjärjekorras ootab Eestis pensionipõli peamiselt patrullpolitseinikke, piirivalvureid ja uurijaid. Vaevalt Pärnugi sellest puutumata jääb. Ajal, mil linna terroriseerivad noortekambad ja suveturistide arv aina kasvab, jätab see pärnakate ja linna­külaliste turvatundele kindlasti üsna suure jälje.

Võime küll linna turvakaameraid täis riputada, kuid kui keegi ohuolukordadele operatiivselt ei reageeri, saab sise­ministeerium raportida vaid kuritegude suuremast avastamisprotsendist. Ennetus jääb siinjuures olemata. Olematuks ei jää aga röövitud rahakotid, lõhutud vara ja sinikad kehal.

Tagasi üles