Riigimetsas algab raierahu, mille ajal istutatakse metsa Ka linnas on pesadega puude langetamine eilsest keelatud!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Vareseema pesal.

FOTO: Küllike Rooväli

Lindude ja loomade pesitsusaja tõttu algas algas tänasest riigimetsas raierahu, mille ajal istutatakse ja hooldatakse noort metsa.

RMK juhatuse liikme Tavo Uuetalu sõnul välditakse raierahu kehtestamisega eelkõige vanades metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimisperioodil.

„Traditsiooniliselt on kevadisel ajal metsamehed saed „seisma“ jätnud ja keskendunud uue metsapõlve rajamisele,“ lisas Uuetalu. riigimetsa majandamise keskus (RMK) on raierahu pidanud alates 2002. aastast, edastas RMK. Lageraiet raierahu ajal ei tehta. Erandiks on haiguste ja kahjurite leviku ärahoidmiseks tehtavad raied kahjustatud metsades ja kuivades puhtmännikutes.

"Toimetame sel ajal riigimetsas edasi, kuid keskendume uue metsapõlve rajamisele ja noore metsa hooldamisele, millega tegeleb sel kibekiirel ajal 1700 tublit istutajat. Samuti teeme töid, mis on vajalikud teede, sihtide ja kuivenduskraavide korrashoiuks ning pinnaste tahenemisel jätkame ka puidu kokkuvedu juba raiutud lankidelt," ütles Uuetalu.

Tänavu istutatakse riigimetsa 20,7 miljonit puud, tehakse noore metsa hooldamist 43 200 hektaril ja hööveldatakse teid 14 000 kilomeetrit.

Tänasest on keelatud ka lindude peletamiseks puude langetamine ja pesade hävitamine asustustes. Looduskaitseseaduse alusel on pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine keelatud, välja arvatud keskkonnaameti loal.

    Tagasi üles