Sisukord
Paberleht
Postimees

Sõudemeistrivõistluste korraldamisõigus läks esimest korda Pärnult Viljandile. Kas jäädavalt?

3 min lugemist
  • “Paraku tuleb arvestada, et jõgi on siiski jõgi ja seal toimub igapäevane laevaliiklus.”
  • Trumbid on Viljandi käes.
  • Küll võib Väli väitel seis selgemaks saada pärast 10. oktoobrit, kui Pärnu linnavalitsus korraldab jõeliikluse ümarlaua.
Pärnakad tänavu Viljandis sõudepaati vedamas. Suure tõenäosusega peavad nad järgmiselgi aastal seda sealsamas tegema. FOTO: Marko Saarm

Selle aasta Eesti parimad sõudjad selgusid Viljandi järvel, sest Pärnu jõel toimus intsident lõbusõidulaeva ja sõudepaadi vahel. Tulevikuski on mulgid eelisseisundis.

Tellijale Tellijale

Tänavused sõudemeistrivõistlused olid alaliidu peasekretäri Robert Väli sõnutsi erilised seetõttu, et varem, Eesti Vabariigi teisel iseseisvusperioodil, polnud Viljandis Maarjamaa parimaid selgitatud. Kunagi ­ammu küll, sest Sakala kõrgustiku veekogul on distants maha märgitud juba 1974. aastast.

Järve peal sõites on tingimused tükk maad võrdsemad, kui need olnuks Pärnu jõel, sest seal on seisev ­vesi. “Kuna meil on valdavalt edela- ja läänetuuled, siis Viljandis tähendab see, et tuul on tagant. Pärnus olnuks see küljelt või vastu, mis teebki olu­korra võrdsuse aspekti suhtes väga raskeks,” jutustas Väli. Tema hinnangul said viljandlased napist ettevalmistusajast hoolimata mõõduvõtu korraldamisega suurepäraselt hakkama.

27.09.2018 29.09.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto