Sisukord
Valimised 2019
Paberleht

Andres Metsoja: Plakat ei seo mind Savisaare ja Talvega

6 min lugemist
Andres Metsoja on Tallinnas ja Pärnus üleval olnud ebatavalise plakati pärast saanud kriitika osaliseks. FOTO: Kaader videost

Kas koalitsioon on juba kokku lepitud? Selle küsimuse tõstatas veel äsja Pärnus ja Tallinnas väljas olnud eba­tavaline valimisplakat. Ühise loosungi all naeratasid valijatele ­Erki Savisaar Keskerakonnast, Tanel Talve Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja Andres Metsoja Isamaast. 12. ringkonna ehk Pärnumaa ühe esinumbri Metsoja selgituse järgi ei maksa ühise ­pildi tagant diili otsida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kes plakati eest maksis?

Leppisime kohe alguses kokku, et kõik võrdselt jagame seda kulu.

Kui see pole nii-öelda eelsobing, siis mida kolmekesi pildilolek tähendas?

Meie kõigi arvates on Eestis liiga palju vastandumist. Ühiskond on üks tervik ja kindlasti on inimestel-erakondadel oma väärtused, mille vahel valida, aga tegelikult sünnivad asjad koostöös. Keegi ei tee poliitikas üksi midagi.

Mul on hinge peal olnud, et kui arendame e-riiki, peab Eesti eri paigus olema kvaliteetne internetiühendus. Selle teema ajamisega tuli kohe alguses Keskerakonnast kaasa Erki Savisaar ja sotsidest Tanel Talve. Kolmikuna koos oleme asja ruulinud. Nüüd arutasime, et valimised tulevad, neli aastat saab täis ja kuhu me oleme jõudnud, pole veel näha. Muidugi valguskaablit hästi ei näe ka (naerab, S. E.). Meie oleme andnud sisse mitu eelnõu, ­eilegi oli üks lugemisel, samuti on antud viimase miili tegemiseks riigieelarvest 20 miljonit.

Eelmine koalitsioon naeris meid sisuliselt välja, et see on nii ebamõistlikult kallis ja Eestisse ei tule seda kunagi. Praegu on samme vaikselt sinnapoole astutud ... Kui ise ennast ei kiida, ega saa ­seda teistegi hooleks jätta.

Mõni siin sõimab, et oled ennast nüüd sidunud. Ei, need on päris inimesed ja see on päris töö. Me ei seo sellega ennast tulevikuga, vaid vaatame seda, mida oleme koos teinud.

23.01.2019 25.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto