Vapruse vutipoisid esindasid noortekoondisi

Enrico Veensalu (18) Eesti koondise särgis.

FOTO: Pärnu Vaprus

Pärnu Vapruse jalgpalliklubi liikmed Enrico Veensalu, Ronaldo Tiismaa ja Raimond Tiidermann esindasid sel nädalal Eesti eri vanuseklasside noortekoondisi.

U21 koondis, kuhu kuulus Veensalu, alustas aastat eduka treeningulaagriga Türgis, kui mõõtu võeti Antalya Cupil. Eesti koondise arvele jäi väravateta viik Ukrainaga, 2:1 võit Kasahstani üle ja 1:1 viik Makedooniaga. Turniiril viis punkti kogunud ja sellega Ukraina järel koos Lätiga teist kohta jaganud Eesti on rahul nii enda esituste kui ka vastaste tasemega.

“Ütlesin võistkonnale, et nad on jäänud silma väga tõsise ja eeskujuliku suhtumisega kogu selle laagri vältel. Treeninguteks on nad hästi valmistunud ja kui vaja detaile edasi anda, siis võtavad info hästi vastu. Üleüldiselt jätsid poisid väga professionaalse mulje,” rääkis noortekoondise peatreener Karel Voolaid.

Veensalu pääses riiki esindama kahes matšis, kui alustas nii Ukraina kui ka Kasahstani vastu algkooseisus ja mängis 45 minutit. Makedoonia mängu jälgis ta varumeeste pingilt.

“Mängu võib lugeda õnnestunuks, arvestades sellega, et meeskond pole enne samas koosseisus mänginud. Võistkonnakaaslastena kohanesime üksteisega kiiresti ja suutsime seepärast ise võimalusi luua. Lõpuvile kõlades saime kätte 0:0 viigi, millega võib rahule jääda,” kommenteeris Veensalu Ukraina mängu koduklubi vahendusel.

Kasahstani matši kohta ütles Veensalu järgmist: “Väga raske mäng keerulistes ilmastikutingimustes tugeva vastasega, kelle käest saime super võidu mängu lõpus löödud väravate toel. Oleme väga rahul!”

U21 koondisel algab EM-valikturniir sügisel, kui 5. septembril võõrustatakse Bulgaariat.

Tiismaa oli kutsutud esindama U19 koondist, kui 20. märtsist tänaseni toimus Tallinnas treeningulaager, mille lõpus sõideti sõprusmänguks Šveitsi. Seal alistati eakaaslased 1:0. Tiismaa jälgis mängu pingilt.

Tiidermann teenis auväärt kutse U18 koondisesse, kui sõprusmängus madistati esiliiga B-tasandil mängiva FC Nõmme Unitediga. Matš lõppes 2:2 viigiga. Tiidermann sekkus mängu 62. minutil.

Tagasi üles