Sisukord
Uudised
Paberleht

Uus vallajuht Eiko Tammist: Raha on Saardest 20 kilomeetri kaugusel

6 min lugemist
Eiko Tammist on Saarde vallavanema ametit proovida saanud paar kuud. FOTO: Urmas Luik

Kilingi-Nõmmes sündinud, kasvanud ja koolis käinud Eiko Tammist on Saarde valla­vanema ametis olnud paar kuud, tema asumist ­ligemale 4600 elanikuga 1065ruut­kilomeetrise omavalitsuse etteotsa toetas kümme volikogu liiget, neli ei hääletanud. Oktoobrivalimiste järel veidi üle aasta vallavanema kohustusi täitnud Indrek Talts lahkus omal soovil ja Saarde ongi Pärnumaal ainus omavalitsus, kus tüüri juures olija vahetus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tammisti terekäsi on tugev ja mõtted ulatuvad ühest valimisperioodist kaugemale. Ta on südamega Saardes ja usub, et seda on kõik needki, kes siin vastu Viljandi- ja Lätimaa piiri elavad. Nii ­nagu Tammisti enda kolmelapseline pere, kes end sisse seadnud vallakeskuses Kilingi-Nõmmes.

Kuidas te ennast vallavanema kabinetis tunnete?

Mina mahuksin oma egoga ka väiksemasse ruumi, mul ei ole nii suurt tuba ega kuldlühtreid lakke vaja. Mulle ei meeldi nii suur tööruum, kuigi see on meie ainukene nõupidamiste saal. Näiteks eelarvet silmas pidades ja efektiivsusele mõeldes saab muuta struktuuri ning mängida ümber tööruumid. Tulemuseks oleks eraldi ruum, kus korraldada koosolekuid ja ajurünnakuid.

Mulle teeb asjaajamise juures head meelt, et meie vald ei ole poliitiline. Kui oleks, antaks 100 päeva rahuaega, aga meil seda ei ole. On nii, et pead hakkama kohe toimetama ja ühte sammu astuma, pildis olema. Olen eelmistes töökohtades kogenud ja rakendanud, et kõige parem ongi viskuda tundmatus kohas vette: kui ujud, siis ujud, ja kui ei, siis upud.

20.04.2019 24.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto