Ajaloolise pronksi teeninud Pärnu Sadama korvpallimeeskond sihib eurosarja

  • "Sellega võib kaasneda Rak­vere sündroom, kus lõpuks oled rahahädas. Kuid eurosarja nimel igal juhul töö käib,” kinnitas Kärp.
  • Kuigi siinkirjutaja arvates ei anna hooaja alguse leegionäre – Urquharti, Mkrtychyani ja Sabeckist – medalid kaela saanud võõrmängijate Alstoni, Wade-Chatmani ja Riversiga võrreldagi, kinnitas Rannula, et kõikidel võõrmängijatel oli pea sama hinnalipik.
  • Armeenia passiga Mkrtychyanist lootis Rannula nahaalsemat tüüpi, ent USAs pallinud kahemeetrimees ei õigustanud ootusi-lootusi. Tema agentki jagas pärnakatele valeinfot.
  • “Ära ei saa unustada Rannar Raapigi,” lausus Rannula viimasena. "Ta mõtles juba eelmine suvi, et hakkaks lõpetama."

Pilt räägib rohkem kui tuhat sõna: rõõm kolmanda koha üle.

FOTO: Tairo Lutter

Pärnu korvpalli esindusmeeskonna ­tänavune hooaeg kulges üle kivide ja kändude, ent lõppes maagiliselt: suvepealinna tiim tõi esimest korda klubi ajaloos Eesti meistrivõistlustelt medali.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viiendal Pärnu hooajal tiimi pronksini tüürinud Heiko Rannula tunnistas, et see oli tema treenerikarjääri kõige raskem sessioon ja tal oli kurb meel, et mäng alles hooaja keskel jooksma saadi. Ent lõpp läks ülesmäge ja medalit vastu võttes tuli meeletu kergendus: tehtud!

Jaanuaris valdas Rannulat masendus: mängupilt polnud see, mis tahtnuks ja kestis jant leegionäridega. Esimese kolme võõrmängijaga läks kodulinna klubi alt ja saatis Drew Urquharti, Arkadiy Mkrtychyani ja Deividas Sabeckise koju.

“Tegelikult hakkas juhtuma juba hooaja algusest: kõigepealt sai Siim-Markus Post vigastada, Sten Saaremäelgi oli peaaegu pool hooaega väljas. Siis välismaalastega ... Ütleme otse, et panime puusse alguses,” meenutas Rannula. “Detsembris sai Mihkel Kirves vigastada. Vahepeal jäi veel tulemata üks välismaalane, kes pidi tulema. Siis tuli kreek­lane, kes tuli võtta, sest Kirves oli vigastatud. Seejärel võtsime viimase riski ja tegime ühe vahetuse veel ja lõpuks panime Justin Alstoniga täppi.”

Tagasi üles