Sisukord
Kultuur
Postimees

Pärnakas kirjutas luuletuse Jüri Aarmale

2 min lugemist
Jüri Aarma FOTO: Meelis Meilbaum

Pärnu Suleklubi liige Erika Ruus kirjutas kurba uudist kuuldes luuletuse Jüri Aarmale, kellega jäetakse hüvasti täna keskpäeval Tallinnas Kaarli kirikus.

Pärnakaile olid Aarmale omaselt humoorikad vestlusõhtud aastaid Kabli Päikeseloojangu festivali lahutamatu osa, tänavugi plaanis ta seal teha õdusa vestlusõhtu “Meistri jälg” karikaturisti ja šaržimeistri Hugo Hiibusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sündinud küll Kirovi oblastis, elas ja veetis Aarma enne lavakunstikateedrisse astumist oma kooliaja algul Sindis, seejärel Pärnus, kasvas siin üles, lõpetas I keskkooli, õppis Pärnu teatri õppestuudios ja lastemuusikakoolis, kus tema ema Heljo oli akordioni- ja isa Gunnar Aarma klaveriõpetaja.

“See on meile tõesti täiesti ootamatu ja korvamatu kaotus, sest kõik need 12 aastat on Jüri olnud meie festivali üks väga oluline ­tegelane,” tõdes Kabli festivali eestvedaja Kadri Leivategija. “Julgen arvata, et oleme teinud festivalil Jüriga koos üle 40 ürituse. Need on suurel määral olnud vestlusõhtud loome- ja teadusinimestega, millele andsid värvi tema meisterlik intervjueerimisoskus ja lai teadmistepagas. Ta pidas väga lugu sellest, mis me siin tegime, ja oli mõttega kogu aeg juures. Vestlusõhtud temaga on need, mida enam kunagi ei tule ja mis kindlasti kellegi teisega enam sellist vormi ei võta. Jüri lahkumisega sai see läbi. Inimesed ei ole asendatavad.”

28.05.2019 30.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto