Video: Pärnu Sadama kossutiim on komplekteeritud, viimane täiendus pani peatreeneri plaane muutma

Rob Marberry (paremal).

FOTO: Jared C. Tilton/Zimbio.com

Pärnu Sadama korvpallimeeskonnaga liitus 201sentimeetrine Rob Marberry ja nüüd on mullune Eesti meistrivõistluste pronksitiim komplekteeritud.

24aastane jänki, kes võib mängida nii keskmängija kui suure ääre positsioonil, alustas kolledžikarjääri 2014/15. hooajal Western Kentucky ülikoolis, kus sai kirja vaid 12 matši. Seejärel jättis ta aasta vahele ja suundus väiksemasse, Lipscombi kolledžisse, kus oli juba põhitegija.

Kolme hooaja vältel olid tema keskmised näitajad 14,5 punkti, 4,9 lauapalli ja kaks resultatiivset söötu. Visketabavuski oli hea: kahestel 62 ja vabavisetel 72. Kolme hooaja jooksul sooritas ta kolm kaugviset, millest ükski ei tabanud.

Sadama peatreener Heiko Rannula peab nüüd plaane ümber tegema: “Otsisin pikka, kes mängib rohkem väljas ja viskab eemalt, aga sattusin Robi peale ja nüüd peab natuke esialgseid plaane muutma. Tema tugev külg on eelkõige korvialune mäng, kuigi on korraliku viskega ka eemalt. Väga kindel vend, alati kõrge efektiivsusega ja pika kohta hea söötja," iseloomustas loots.

Pärnu tiimi teatel on Marberry häälekas ja liidritüüpi mängija, kes oma ülikoolis oli mitu aastat kapten.

Nüüd on Sadama tiim komplekteeritud. Tiimi kuulub 11 mängijat: Siim-Markus Post, Rannar Raap, Lauris Blaus, Sten Saaremäel, Jeremiah Paige, Kaspar Lootus, Märt Rosenthal, Norman Rüütsalu, Karl-Martin Kask, Artjom Rogovoi ja Rob Marberry.

 

Tagasi üles