parnu

Iga probleemse noorega hakkab tegelema oma politseinik

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna projektijuht Laidi Surva ja Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt nentisid, et üks põhjusi, miks lapsed vägivaldseks muutuvad, on see, et nad on kodus vägivalda pealt näinud või tundnud. Näiteks lasteaias võib selline arusaam kanduda teistelegi mudilastele. FOTO: Mailiis Ollino

Hiljuti vapustas Pärnut ja Eestit tragöödia: 15aastane noormees lõpetas 13aastase poisi elutee. Hoolimata sellest, et Pärnus on noortekampade jälgimisele, tagajärgedega tegelemisele ja noorte riskikäitumise ennetamisele üha enam tähelepanu pööratud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et olukorda parandada, töötavad politsei ja justiitsministeerium selle nimel, et korduvalt õigust rikkunud noore juhtumeid hakkaks alati käsitlema sama politseiametnik, nii-öelda oma politseinik, kellel on noore, tema iseloomu ja tausta kohta kõige parem ülevaade.

Kevadel tutvustati Sauga noortekeskuses seminaril projekti, millega soovitakse tõhustada politsei ja koostööpartnerite jõupingutusi probleemsete noortekampadega tegelemisel. Plaanis on välja koolitada tänavalepitajad, kes noortega tänavatööd teeksid, ja luua politsei juurde ankurmeeskond, kelle ülesanne on hinnata politsei vaatevälja sattunud laste riske ja vajadusi ja aidata korduvalt õigusrikkumistega silma paistnud noortel pahategude ringist välja saada.

27.08.2019 29.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto