Vibulaskja Reena Pärnat tuli Eesti meistriks

Vibulaskja Reena Pärnat.
Vibulaskja Reena Pärnat. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu vibulaskja Reena Pärnat võitis Järvakandis Eesti meistritiitli.

Eesti meistrid selgitati FITAs ehk 1440 harjutuses. See on formaat, kus sportlane laseb neljalt distantsilt 36 noolt. Nii sihivad mehed märki 90, 70, 50 ja 30 meetrilt, naised 70, 60, 50 ja 30 meetrilt.

NS Archery Clubi esindav pärnulanna Pärnat võitis naiste sportvibu klassis kaheksa sportlase seas 1305 (315+333+310+347) silma. 1262 silmaga tuli teiseks Triinu Lilienthal Järvakandi Ilvese klubist. Kolmas oli Laura Nurmsalu (Vana-Võidu VK / Viljandi SK), kes lasi 1261 silma.

Mullu oli Pärnati võidutulemus kümme punkti parem. “Tulemuse kohta ei saa öelda, et ma ülirahule jäin, aga sellest piisas üsna ülekaalukaks võiduks,” kirjutas Eesti esinumber oma fännilehel. “1440 harjutust olen ma sellel aastal juba varem lasknud. Kaks nädalat tagasi võistlesin Itaalias, kus samuti võitsin ning tulemus oli seal 1309 ja 1290 punkti. Loodan, et õnnestub veel lasta, sest tunnen, et varu on sees veel palju.”

Naiste esikolmik. Reena Pärnat poodiumi kõrgeimal astmel.
Naiste esikolmik. Reena Pärnat poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Reena Pärnat/Facebook

Kohalikest meestest võistles Pärnu Meelise laskur Eimar Kukk, kes 1173 silmaga saavutas 11 sportlase seas kuuenda koha. Meeste sportvibu klassis võidutses Martin Rist (Vana-Võidu VK / Viljandi SK) 1286 silmaga.

Meesveteranide seas krooniti Eesti meistriks Pärnu Meelise klubi esindaja Raoul Johanson, kes oli ainus võistleja. Tema tulemus oli 829 punkti.