Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kunstisadam neelaks sadu tuhandeid eurosid rohkem kui plaanitud

3 min lugemist
Läänemere kunstisadama peahoone asuks Pärnu Kesklinna silla juures jõekaldal ja sadamakail silduksid eri riikide rahvuspaviljonid. FOTO: Erakogu

Pärnu linnavalitsuse finantsjuhtimisteenistuses valminud prognoosi järgi läheb Läänemere kunstisadama rajamine seni plaa­nitust märksa kallimaks, hoone halduskulu on selle järgi tugevalt ala- ja tulu ülehinnatud. Nii kunstisadama väljaehitamine kui ülalpidamine võtavad seega linnakassast sadu tuhandeid eurosid rohkem, kui algul arvati.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kunstisadama idee eestvedaja Mark Soosaar peab teenistuse prognoosi mastaapseks valeks.

Sihtasutus Uue Kunsti Muuseum (UKM) palus linnavalitsusel koos­tada kõnealuse finantsprognoosi ja võtta selle alusel Pärnu linnale kohustus tagada kunstisadama toimimine viie aasta jooksul pärast selle valmimist, kuna see on üks toetuse saamise eeltingimusi.

Riigi tugiteenuste keskus (RTK) on valmis eraldama UKMile Läänemere kunstisadama rajamiseks 1 994 007 eurot tingimusel, et kultuuriministeerium ja Pärnu linn kinnitavad finantsanalüüsi ja garanteerivad, et kunsti­sadam tegutseb vähemalt viis aastat. Finantsjuhtimisteenistus tõi esile juba varem jutuks olnud fakti, et linnalt sellise toetuse tagamine läheks vastuollu kohalike omavalitsuste tegevust reguleerivate õigusaktidega, kuna tegemist on eraalgatusega.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto