Pärnu Rannajooks tõotab lüüa rekordi

Rannajooks.

FOTO: Lilli Tölp

Pühapäevane Pärnu Rannajooks tõotab ligikaudu 1500 spordisõbraga püstitada osalejarekordi. Jooksupäevast on kujunemas Eesti suurim hilissügisene spordisündmus.

Moodsa Rannastaadioni valmimisega 2016. aastal sai uue hingamise pärnakate sügisene jookski: kunagine kahe staadioni jooks asendus Rannajooksuga, millest nüüdseks on kujunenud üle 1000 osalejaga liikumispäev.

Üritus, mille võistluskeskus asub Rannastaadionil, toob kokku ligemale 900 jooksjat, 250 käijat-kepikõndijat ja pea 500 last. Registreerijate aktiivsus lubab ennustada osavõtjarekordit. Senine tippmark – 1304 – on pärit 2016. aastast.

Meestest on lubanud starti tulla mullune teine, Timmo Jeret ja kolmas, Karl Mäe. Naiste favoriidiks saab lugeda eelmise aasta kolmandat, Liliana Torni.

Distantsivalikus on kümme ja viis kilomeetrit, mõlemad nii jooksjatele kui käijatele. Ära pole unustatud mudilasigi, kes lippavad lastejooksudel.

Rannajooksu rada kulgeb peamiselt keskranna ja suurte parkide piirkonnas: distantsile jäävad Rannapark, promenaad ja vaatamisväärsused eesotsas legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa projekteeritud kunagise mudaravila ja Rannahotelliga.

Rannajooks.

FOTO: Lilli Tölp

“Tänavu on märgata väljastpoolt Pärnumaad tulijate arvu kasvu. Rannajooks on arenev spordisündmus, millest võib kasvada meie tuntuima, kahe silla jooksu kõrvale osalejate huvi poolest võrdväärne tegija. Pärnu ei ela vaid suvel ja siin saab meeldivalt aega veeta muulgi ajal,” arvas peakorraldaja Vahur Mäe.

Rannajooks on Kahe Silla klubi kolmikürituse viimane etapp. Finaaletapi eel juhivad üldarvestuses Martin Tamm Sparta spordiseltsist ja omanimelise treeningugrupi eestvedaja Anu Piiroja.

Tagasi üles