Eesti meister pudenes karikavõistlustel konkurentsist

Pärnu võrkpalliklubi pudenes karikavõistlustel konkurentsist.
Pärnu võrkpalliklubi pudenes karikavõistlustel konkurentsist. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Pärnu võrkpalliklubi pidi Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaalis tunnistama Tartu Bigbanki paremust.

Kuna avamatši Tartus võitis Bigbank 3:0, vajasid Avo Keele hoolealused täna kodusaalis edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja pidid seejärel olema paremad ka kuldses geimis.

Pärnu eest jooksid algrivistuses platsile Eder Levi Kock, Martti Keel, Ygor Duarte, Kristaps Platacs, Taavet Leppik, Andrey Gvozdev ja libero Silver Maar.

Pärnu asus Leppiku pallinguässast avageimi 1:0 juhtima, ent see jäigi Eesti meistri ainsaks eduseisuks esimeses vaatuses. Tartu hoidis kindlat edu ja võitis 25:19.

Teises geimis, kus Pärnul oli selg vastu seina, alustasid suvepealinlased vägevalt, haarates 5:0 edu. Paraku vahe tasapisi sulas ja tartlased said kohaliku tiimi seisul 13:13 kätte. Tartu 18:17 eduseisul pidi vigastuse tõttu matši pooleli jätma Pärnu nurgaründaja Duarte, keda tuli asendama 18aastane Tony Tammiksaar. Geimi lõpp oli põnev punkt punkti lahing, kus pikema kõrre tõmbas Tartu meeskond, kes võitis 30:28 ja kindlustas pääsu poolfinaali, kus vastaseks tuleb TalTech.

Kolmandas geimis, kus midagi enam kaalul polnud, jagas Pärnu peatreener mänguaega varumeestelegi. Matš lõppes Tartu 25:17 geimivõiduga.

Pärnu resultatiivseimad olid Leppik ja Platacs 11 silmaga. Üleplatsimees oli 15 punktiga Tartu mängija Curtis Stockton.

Pärnakad mängivad järgmise matši juba homme, kui Credit24 meistriliigas sõidavad külla Limbaži meeskonnale. Suvepealinna tiimil seisab nüüd Balti liigas ees kuus võõrsilmängu järjest. Kodusaalis mängib Pärnu klubi 27. novembril, kui CEV Challenge Cupil madistab Rootsi meistri Linköpingiga, kelle vastu võideti avamäng 3:1.