Sisukord
Sport
Paberleht

Galerii: 14aastane kettagolfar näitas Hispaanias kõigile meestelegi koha kätte

3 min lugemist
  • "Tahtsin oma võistlusklassis kolme hulka jõuda, aga tuli veidi paremini välja," muheles Villota kümmekond päeva pärast mõõduvõttu.
  • Harvad polnud juhud, kus viielt meetrilt putates ja korvist mööda visates veereb ketas 200 meetri kaugusele mäest alla. “Selliseid radu Eestis pole. Mägine ja väga raske,” kinnitas tulevikulootus, kes alaga tegelnud 2,5 aastat.
  • “Tõusev täht,” ei olnud Rotmeister kaaslinlase ehk Villota kiitmisega kitsi. “Ta tahab ainult trenni teha ja mängida. Tundub, et tal ei saagi isu täis.”
14aastane Mathias Villota sihib juunioride maailmameistrivõistlusi. FOTO: Celin Lannusalu

Iga aasta võtavad Eesti kettagolfarid suuna Hispaaniasse, et enne suvehooaja algust nädala jagu soojal maal harjutada ja võistelda. Nii ka tänavu, kui sammud seati maalilisse Oviedosse, et lennutada kettaid Open de España nimelisel mõõduvõtul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hispaania suurim disc­ golf’i võistlus toimus viiendat korda ja taas müüdi rahvusvahelise mõõduvõtu kõik 112 kohta kiirelt välja. Eestlasi osales seal koguni 31, kellest seitse pärnumaalased.

Miks käib eestlasi Hispaaniasse nõnda palju, et välisvõistlusel moodustavad maarjamaalased pea kolmandiku? “See on kolm ühes: trenn, võistlus ja puhkus. Kui päike välja tuleb, saab T-särgi väel mängida. Rada on nii ilus ja seal on maalilised vaated: Pärnu-suurune linn asub kahe mäe vahel orus. Rada asub mäe külje peal, on ilus ja hooldatud, muru roheline ja niidetud, mõnus,” põhjendas kahekordne Eesti meister Martin Rotmeister.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto