Sadama korvpallimeeskond ei andnud Tartule mingit võimalust ja jätkab täiseduga

Pärnu Sadam on Eesti-Läti ühisliigat alustanud kahe võiduga.
Pärnu Sadam on Eesti-Läti ühisliigat alustanud kahe võiduga. Foto: Raul Mee

Pärnu Sadama korvpallimeeskond võttis kodusaalis kindla võidu, kui Eesti-Läti ühisliigas alistas Tartu ülikooli tiimi 76:62.

Heiko Rannula juhendatav suvepealinna meeskond võitis avaveerandi ühe silmaga (18:17). Teisel perioodil sai Sadam verinoore Tartu tiimi – kus vanim mängija on 23aastane – vastu mängu kenasti jooksma ja poolajapausile suunduti juba pärnakate 12punktilises eduseisus (42:30). Tõsi, Pärnulgi on noor sats, kus keskmine vanus 22,5 eluaastat.

Sadama hea hoog jätkus teiselgi poolajal, kui kiirelt suurendati vahe 20 punktini. Enne viimast kümmet minutit oli mäng sisuliselt otsustatud: Pärnu juhtis 63:38. Tartu viskas kolmandal veerandajal vaid kaheksa silma.

Pärnu näitas kindlat võimu nii visketabavuse, lauapallide kui resultatiivsete söötude arvestuses. Statistika leiate SIIT

Rannula kasutas täna kõiki mängijaid ehk 12 meest ja suurima punktisumma kogus Edon Maxhuni, kelle kontosse kogunes 18 silma. Soome koondise mängujuht lisas seitse söötu ja kaks vaheltlõiget.

Edon Maxhuni.
Edon Maxhuni. Foto: Raul Mee

Läti keskmängija Lauris Blaus panustas 15 punkti, kaheksa lauapalli ja nelja sööduga. Robert Valge lisas 14 silma. Tartu resultatiivseimaks osutus Hendrik Eelmäe 15 punktiga.

Pärnul on nüüd liigatabelis kaks võitu. Avavoorus alistati võõral väljakul TalTech 69:65. Tartu saldo on 1:1, ülikoolimeeskond võitis esimeses mängus Tallinna Kalev / TLÜd 100:73.

Pühapäeval sõidavad pärnakad külla Raplale, kes avavoorus alistas Rakvere (89:81), ent jäi teises mängus alla TalTechile (50:57).