Sadama korvpallimeeskond ei andnud kodusaalis Raplale mingit võimalust

Pärnu Sadam.
Pärnu Sadam. Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalli ühisliigas läksid täna kohalikus spordihallis vastamisi tabeli teine, Pärnu Sadam ja kolmas, Rapla Avis Utilitas.

Kahe konkurendi selle hooaja eelnevad lahingud olid lõppenud suvepealinlaste 86:79 ja 83:69 võiduga.

Heiko Rannula saatis tühjade tribüünide ees algkooseisus platsile Edon Maxhuni, Märt Rosenthali, Robert Valge, Mihkel Kirvese ja Lauris Blausi. Rapla loots Toomas Annuk pani vastu Mario Ihringu, Roberts Freimanise, Al-Wajid Aminu, Saimon Suti ja Tom Kaldre

Ehkki mõlema satsi mängupaus oli veninud kolmenädalaseks, polnud matši alguses rabedusest juttugi ja skoori tehti kõvasti. Avaveerand kuulus 21:19 kodumeeskonnale. Teisel veerandajal lasid pärnakad Raplal viie minutiga visata vaid kaks silma ja vahe paisus kahekohaliseks (33:21). Pausile mindi Pärnu 40:30 eduseisus.

Teise poolaja alguses püsis Rapla löögiulatuses, ent Pärnu tegi eduka kolmanda veerandaja lõpu ja läks otsustavale perioodile vastu 62:47 eduseisus. Viimast veerandaega alustati 7:1 spurdiga, vahe paisus 21 punktini ja mäng oli tehtud. Lõppskoor 78:58.

Sadama resultatiivseimaks kujunes Blaus 20 punkti ja kaheksa lauapalliga. Valge lisas 14 ja Maxhuni 13 silma. Rapla suurimaks korvikütiks osutus Sutt 14 punktiga.

Pärnul on nüüd liigatabelis 12 võitu ja kolm kaotust, mis Kalev/Cramo järel annab teise koha. Rapla on kolmas.

Sadam mängib kolmapäeval kodusaalis TalTechiga ja laupäeval võõrsil Raplaga.