Vocexi võrgustik vaagis õpilaste vahetuspraktikat

Birgit Peterson
Birgit Peterson, projektide koordinaator
:

Pärnumaa kutsehariduskeskus osales eelmisel nädalal Saksamaal Burgdorfis järjekordsel Vocexi võrgustiku kohtumisel, kus käsitleti õpilaste vahetuspraktika  teemat.

Võrgustik on toiminud edukalt juba kümme aastat. Pärast Comenius projekti lõppemist 2002. aastal otsustasid Rootsi, Taani ja Austria koolid jätkata koostööd vahetuspraktikaid korraldades. Nüüdseks on võrgustikuga liitunud 14 kooli 12 riigist.

Pärnumaa kutsehariduskeskus liitus Vocexiga 2010. aastal, kui koostöös võrgustiku liikmeskoolidega Saksamaalt, Rootsist ja Austriast viidi edukalt ellu taastuvenergia projekt „RenE: Regenerative Energien – Begreifen - Bewusstsein schaffen“.

Võrgustiku partnerite kaudu on Pärnumaa kutsehariduskeskus saatnud välispraktikale siiani kuus õpilast: kaks ärikorralduse õpilast Saksamaale ning kaks arvutite ja arvutivõrkude, kaks elektroonikaseadmete koostaja, üks pagari-kondiitri ja üks koka eriala õpilane Austriasse. Saksamaa ja Austria partnerkoolid olid meie vahetuses osalenud õpilastega rahul ja valmis koostööd jätkama. Meie kooli puudutavate uute kokkulepete sõlmimisel eelistati erialasid, millel seni välispartner puudub.

Hea kontakt õnnestus saada Rootsi partnerkooliga, kes sobivate ettevõtete leidmise korral on valmis vastu võtma keevitajaks õppijaid. Uus partnerkool Prantsusmaal andis nõusoleku võõrustada sekretäre ja raamatupidajaid. Metallitöö õpilastel oleks võrgustiku raames hea võimalus sooritada välispraktika Soome partnerkoolis ja logistika klienditeenindajatel Saksamaal.

Täpsemad läbirääkimised jätkuvad ja kirjalikud kokkulepped järgmise taotlusvooru jaoks sõlmitakse järgneval õppeaastal. Muuhulgas lepiti selle aasta kohtumisel kokku järgmise aasta tähtajad, sealhulgas vahetusperioodi ajavahemik 3.–24. aprillini 2013.
 

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadkutsehariduskeskuspkhk
Samal teemal
VABA AEG
maaelu
Gallup

Mida arvate koolide pingeritta seadmisest?

Küsitluses on osalenud 512 inimest
kooliuudised
60pluss.ee
arvamus
KIRJANURK
sport
TABLOO
VABA AEG
OSCAR ALEXANDER BRACKMANN 175
PÄRNU 100 AASTAT TAGASI JA NÜÜD
Gallup

Kuidas suhtute laste tööle kaasavõtmisesse?

Küsitluses on osalenud 551 inimest
SUHTED
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Video
Looduspilt
Sport
Arvamus
Elu
Tarbija
Ajalugu
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE