Sisukord
Paberleht
Paberleht

Juhtkiri: Eestil seisavad ees näguriaastad

1 min lugemist
Pärnu Postimees. FOTO: PP

Kes küll oli see rahandusminister, kes lubas riigieelarve jõudmist tasakaalu juba sel aastal ja ülejääki edaspidi? Eks ikka Jürgen ”Käärkäsi“ Ligi, kes nüüd räägib, et see oli eelmine eesmärk, millest eelmine valitsus loobus.

Tellijale Tellijale

Praeguse valitsuse moodustamise hinnaks oli paljude, ennekõike sotside soovide koalitsioonileppesse lülitamine. Valitsuse moodustamise käigus jättis kahtlase mulje, et ReSo võimuliit hämas lubaduste katteallikate üle. Nüüd on selge: lubadused olid andmiseks ja nende täitmise hind on eelarve tugevasti tasakaalust väljaviimine. Teisisõnu: kõik see, mida ReSo valitsus inimestele lubab, võetakse teistpidi, näiteks maksudena, tagasi. Kui nii peaks minema, võib Reformierakonnal ja sotsidel tekkida järgmistel valimistel suuri raskusi, et end valijatele meeldivaks teha.

Majanduskasvu ootuse kärpimine 1,6 protsendi võrra eelmisel suvel prognoositud 3,6 protsendilt kahele protsendile oli valus samm. Kuna eeskätt välismajanduskeskkonna arengud on Ukraina sündmuste tõttu raskesti ennustatavad, ei pruugi majanduskasvu näitaja kahelegi protsendile jääda. See tähendab plaanitust saja või isegi rohkema miljoni euro vähem laekumist eelarvesse. Äsjaste lubaduste hind on aga kahesaja miljoni euro alla.

24.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto