Sisukord
Arvamus
Postimees

Meelis Kukk: Lapsed ei ole pokkerižetoonid

4 min lugemist
Pärnu abilinnapea Meelis Kukk. FOTO: Pärnu linnavalitsus

Pärnu Postimehe reporter Martin Laine võrdles oma 24. jaanuari kirjutises pokkerimänguga Pärnu linna ettepanekuid ülejäänud omavalitsustele arveldada koolide õppekohtade maksumuse suhtes kulupõhiselt. See pole tavaline pokker, vaid ilmselt maailma kõrgeimate panustega mäng, otsustades žetoonide väärtuskandjate järgi – need on lapsed.

Tellijale Tellijale

Niisugune intrigeeriv lähenemine ajendas mind tutvuma pokkerireeglitega, et mõistaksin, millest täpselt jutt. Ega ma Laine mõtteparalleelides õieti selgust saanudki. Küll hakkas mulle meeldima pokkeri hea mängutava: näidates kaarte ühele mängijale, tuleb neid näidata kogu lauale.

Kui Pärnu linna kaubandusasutuses, Uulu või Tori kaupluses sisseoste teeme, näeme, et seal müüdavatel toodetel on kindel hind. See tuleb mis tahes ostu puhul ühtviisi tasuda nii pärnakal kui ka Uulu ja Tori elanikul. Sama kehtib erasektori teenindusasutuste teenuste tarbimise ja riigi osutatavate teenuste puhul. Mis imemoodustised on omavalitsused, kus ühed peaksid teistele teenuseid osutama ja veel peale maksma?

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto