P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pildid: Lihulas võib imetleda tuniisitehnikas esemeid

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lihula raamatukogus või imetleda tuniisitehnikas valmistatud esemeid, näitus "Uus on taasleitud vana" jääb avatuks märtsi lõpuni. Fotol: Lihula muuseumi perenaine Maarja Jõevee
Lihula raamatukogus või imetleda tuniisitehnikas valmistatud esemeid, näitus "Uus on taasleitud vana" jääb avatuks märtsi lõpuni. Fotol: Lihula muuseumi perenaine Maarja Jõevee Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Lihula raamatukogus või imetleda tuniisitehnikas valmistatud esemeid, näitus "Uus on taasleitud vana" jääb avatuks märtsi lõpuni.

Imetleda saab 36 autori loometööd, mis annavad ülevaate tuniisitehnika võimalustest ja kaunidusest. Väljapanekut kujundades rääkis Lihula muuseumi perenaine ja käsitööõpetaja Maarja Jõevee, et valik on tehtud viie naiste ja tüdrukute käsitööringi töödest.

"Naised tunnevad huvi tuniisitehnika vastu. Kolm aastat on see meie kandis eriti populaarne olnud," mainis Jõevee. "Minul tekkis suurem huvi selle töövõtte vastu Viljandi kultuuriakadeemias. Tegin kooli lõpetades endale käekoti ja inimesed nägid seda. Naistel tärkas tuniisi vastu suur huvi."

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles