Sisukord
Paberleht
Postimees

Kablis avatakse hoovid, põllud ja häärber

2 min lugemist
Kablis saab päikeseloojanguid nautida muusika ja luule saatel. Sel aastal astuvad üles Vaiko Eplik, Liis Lemsalu ja Naised Köögis. FOTO: Ardi Truija

Kabli Päikeseloojangu festival peab kümne aasta juubelit ja selle puhul avavad kablilased oma koduõue.

Tellijale Tellijale

Sisse võib astuda Malle Alunurme hoovi, kust külastajale vaatab vastu 3000 eksliibrist ja veel hulk miniraamatuid ja -aabitsaid, mida ta kogub. Keda tõmbab põllule, seda kutsub kohalik pere vaatama, kuidas paisuvad köögiviljad. Purjelaevandushuvilistele räägib Veio Jakobson Kabli purjelaevanduse ajaloost. Uudistada saab iluaedu ja imetleda kohalikku näputööd. Eriline on kapten-reeder Marksoni 19. sajandi lõpust pärit häärber, milles kõik huvilised saavad väikse tiiru teha. Kel päeva peale kohvi- ja koogiisu peale tuleb, kiikab kodukohvikusse. Festivalihoove on kokku kümne ringis.

Hoovid on avatud hilise pärastlõunani. Kes aga nii vara kohale ei jõua, saavad end sättida õhtusele sadamakõrtsipeole. Juubelitralli jääb lõpetama päikesetõusukontsert, mis mõeldud neile unetuile, kel silm kella kolme ajal öösel veel kinni ei vaju. Peale mõnusa muusika pakutakse pannkooki ja kohvi.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto