Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrus Lelov: Kas raudteega lõpeb mõistus?

2 min lugemist
FOTO: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Valitsuse otsus loobuda Lelle–Pärnu raudteelõigu renoveerimisest tekitab imestust ja paneb otsustajatele küsivalt otsa vaatama. Kuna plaanitavast Rail Balticust võime esialgu und näha ja pealegi ei hakka see kunagi tegema riigisiseseid peatusi, tundub see veel kummalisemana.

Tellijale

On selge, et ajal, kui raha on suunatud muude raudteede renoveerimisele ja kui juba Tartu poole saab sõita 120 kilomeetrit tunnis, ei tohiks tulla Pärnust Tallinna “loksuval” maksimaalselt 80kilomeetrise tunnikiirusega rongisõitjate hulga vähenemine üllatusena kellelegi. Rakendades Pärnu–Tallinna busside ette hobused ja seejärel nähes, et sõitjaid pole ollagi, kas siis väidame, et nende linnade vahel pole vaja bussiliiklust? Aga just selliste väidete ja ettekäänetega tullakse praegu välja.

Ausalt öeldes ei üllata enam, et raudtee renoveerimiseks 17 miljonit ei leita, küll aga leitakse 40 miljonit, et viia Tartu suunal rongikiirus 135 kilomeetrini tunnis. Ja seda väidab meie Pärnumaa enda saadik, praegune minister Kadri Simson! Tuletan talle meelde, et tema kohus on seista oma valijate eest ja praegune tegevus seda küll ei kinnita. Pealegi pakkus ju Edelaraudtee, et renoveerib raudtee oma kuludega, kui garanteeritakse leping järgnevaks kümneks aastaks. Sellises pakkumises ei näe midagi halba, sest võib uskuda, et enne kümmet aastat Rail Baltic ei valmigi. Ja nagu juba öeldud, ei hakka Rail Balticu rongid peatuma kohalikes jaamades niikuinii. Miks see pakkumine pikema jututa kõrvale lükati? Kogu selle taustal näib lausa priiskamisena alustada Haapsalu raudtee renoveerimist ja paigutada kahe peatuse taastamisse kaheksa miljonit eurot.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto